Vatandaş Salgına Şükreder Hale Geldi!..

Yaklaşık bir aydır Akyarlar-Ali Hoca Burnu'nda yapımı devam eden otel inşaatının Turgutreis'e etkileri gündemdeki yerini koruyor. Bozulan yolda bir aracın kaza yaptığı belirtildi.

Vatandaş Salgına Şükreder Hale Geldi!..

Önceki gün, Bölge Trafik Ekiplerinin hafriyat kamyonlarını durdurarak gerekli kontrolleri yapıp, kusurlu ve hatalı uygulamaları olanların tespit edildiği durumlarda cezai işlem uygulandığı haberlere konu olurken, kamyonlar hummalı bir şekilde çalışmaya devam ediyor. 

Ağır tonajlı kamyonların bozduğu yollarda ise kazalar meydana gelmeye başladı. Akşam saatlerinde Mehmet Hilmi Caddesi’ne çıkan bir otomobil, bozuk yolda altını yere vurdu. Kaza maddi hasarla atlatılırken araçtan bol miktarda yağın aktığı görüldü. Mahalle sakinlerinden Necdet Öcal isimli vatandaş ise yaşanan duruma şu sözlerle isyan etti:

“Turgutreis'te yaşayan bir vatandaş olarak konuşuyorum. Şu arkamda görmüş olduğunuz kamyonlar, Karabağ Caddesi ve Mehmet Hilmi Caddesi'nin kesiştiği yerde günde en az 500- 600 kere bu yolu kullanıyorlar. Gördüğünüz gibi yollarımız çökmüştür. Bu yolların çökmesine sebep olan bu kamyonlardır. Bunların hepsi üzerinde örtüleri olmadan, istiap haddine uygun olmayan tonajlarda bu güzergahı kullanarak, yollarda çöküntüye sebep olmaktadırlar. Burası bizim pazarımızdır, giriş çıkışları bunlar bitirmişlerdir. Biz, Turgutreis'te yaşayan vatandaşlar olarak Belediye'nin müdahil olmasını, burada oluşan zararın, bu zarara yol açan firma tarafından karşılanmasını istiyoruz. Konuya duyarlı olan tüm vatandaşlarımızı da konuyu protesto etmeye davet ediyorum. Çünkü bizim yollarımızı, yüz tane bin tane kamyon ve bir tane firmanın işçileri bitirmektedir. Belediye ve Trafik ekiplerinin ceza kesmesi gerekiyor. Allah'tan Koronavirüs var, yoksa bu gördüğünüz caddede çok kaza olacaktı. Tüm duyarlı vatandaşları konuyu protesto etmeye çağırıyorum ve Belediyemizi de konuya müdahil olmaya davet ediyorum” dedi.

Vatandaşların talebi doğrultusunda yetkili birimler, kendilerine şikayet geldiği zaman, olay yerine gidip zabıt ve açık tutanak ile konuyu sabit hale getirdiklerini, akabinde silsile yolu ile oluşan zararın, zararı oluşturanlar tarafından karşılanması için adım attıklarını bildirdiler.