VATANDAŞLAR KESİNTİLERDEN DERTLİ

Türkkuyusu Mahallesi'nde son bir ayda sıklıkla yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle...

VATANDAŞLAR KESİNTİLERDEN DERTLİ
Türkkuyusu Mahallesi'nde son bir ayda sıklıkla yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşıyor. Türkkuyusu Mahallesi Mars Mabedi Caddesi 1 No'lu Sağlık Ocağı'nın bulunduğu civarda yaşayan vatandaşlar elektrik kesintilerinden şikayetçi. Son bir ayda kesintilerin arttığını belirten mahalle sakinlerinden Adem Yılmaz, kesintinin nedeninin bilinmediğini ancak caddeden geçen 3 hattan birine yapılan fazla yüklenmeden kaynaklandığını tahmin ettiklerini ifade ederek şöyle konuştu :
"TEDAŞ'ı defalarca aradık ancak sorunu çözmek için herhangi bir ekip göndermediler. Kesintiler son bir ayda arttı. Bunun nedeni soba ya da klimaların çalıştırtılmasıyla oluşan fazla yüklenmeden kaynaklanıyor olabilir. Asıl korkumuz evdeki elektronik eyşalarımızın zarar görmesi. Yetkililerden duyarlılık bekliyoruz."
TEDAŞ'ın elektrik ödemelerini geciktirdiklerinde ekip yollayarak elektrikleri kestiklerini belirten Yılmaz, "1 aydır elektrik kesintisi yaşıyoruz kimse gelmiyor ama fatura ödenmediğinde hemen gelip kesiyorlar" diye konuştu.