Vicdanını Çöpe Atanlar Var!..

Milas’ın Kırcağız Mahallesinde canlı bir kediyi poşete konularak çöp bidonuna atılmış halde gören vatandaş “Ben böyle canilik görmedim!” diyerek duruma tepki gösterdi.

Vicdanını Çöpe Atanlar Var!..

Vatandaşlar, Kırcağız Mahallesinde poşet içerisinde bir çöp bidonunun içine atılmış canlı kediyi görünce “Böyle canilik görmedik!” şeklindeki sözleri ile duruma isyan etti.

Kedinin belediye temizlik işleri ekibinin çöpleri topladığı sırada fark edildiğini ifade eden vatandaşlar; “Canlı kediyi poşete koyup, o poşeti de hareket etmesini engelleyecek şekilde bağlamışlar. Böyle canilik olur mu? O da can taşıyor. Onlar insanların can dostları, Allah’ın da dilsiz kullarım dediği canlılar. Gerçekten söyleyecek söz bulamıyoruz. Belediye temizlik ekibinin dikkati ve duyarlılığı sayesinde fark edildi. İnsanlar hayvanlardan ne ister gerçekten anlamak mümkün değil. Şakaysa ya da oyunsa da çok yazık. Böyle şaka ya da oyun olmaz. Hayvanlar kimsenin eğlence aracı değil ve de olmamalı. Belediye temizlik görevlileri kediyi kurtarıp temizlediler. Kendilerine de çok teşekkür ediyoruz. Lütfen herkes hayvanlar konusunda daha duyarlı olunsun” diye konuştular.

Kaynak; Haber Milas