Voleybol Camiasının Acı Günü

Türkiye Voleybol Federasyonu eski Başkanı Teoman Yazgan(87) evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Yazgan, ailesi ve sevenlerinin gözyaşları içinde toprağa verildi.

Voleybol Camiasının Acı Günü

Türkiye Voleybol Federasyonu’nda 1988-1991 yılında başkanlık görevi yürüten Teoman Yazgan dün evinde geçirdiği kalp rahatsızlığı sonrası hayatını kaybetti. Yazgan’ın ölüm haberini alan yakınları ve sevenleri derin üzüntü yaşadı. Yazgan için Akyarlar Camiinde bugün ikindi namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi. Törene Yazgan’ın ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Teoman Yazgan, Fener Mezarlığında toprağa verildi.

Teoman Yazgan’ın oğlu Orkun Yazgan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Babam hem bürokrat hem de bankacıydı. Yıllarca Ziraat Bankası’nda genel müdür yardımcılığı yaptı. Sonrasında voleybol federasyonu başkanlığı yaptı. Şu anda Türk Voleybolundaki alt yapı, onun zamanında ekibiyle yapıldı. Sayın Başkan Mehmet Akif Üstündağ da onun ekibindeydi. Maçları sonuna kadar seyretti, şampiyonluğu da gördüğü için çok mutlu oldu. Burada yazlığımız var. Sabaha karşı bir ağrı hissi oluyor ve sonrasında kalp yetmezliği sebebiyle kaybettik. Yaşlılıktan dolayı zor yürüyordu ama başka bir hastalığı yoktu.” dedi. 

Teoman Yazgan'ın eşi Dilek Yazgan da eşinin çok ani şekilde hayata veda ettiğini belirterek çok üzgün olduklarını kaydetti.