YABANCILARA TÜRK HUKUKU HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ

Yalıkavak Belediye’si tarafından beldede yaşayan yabancılara hukuk toplantısı düzenlendi....

YABANCILARA TÜRK HUKUKU HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ
Yalıkavak Belediye’si tarafından beldede yaşayan yabancılara hukuk toplantısı düzenlendi.

Yalıkavak Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya beldede yaşayan, İngiliz, Alman, İsviçre, Hollanda, Danimarka, Belçika vatandaşları yoğun ilgi gösterdi.

Kazmaz Hukuk Bürosu tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Remzi Kazmaz kısa bir sunum yaptı. Kazmaz yabancıların yoğunlukla yaşadığı sorunlar ile ilgili bilgilendirme yaptıklarını ifade ederek, “Bu sorunların hukuki çözümlerini ve yollarını anlatıyoruz” dedi.

Toplantının Yalıkavak’a gönül veren yabancıların yaşadığı hukuki sorunları en aza indirmek için önemli olduğunu söyleyen Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan ise “Beldemizde yaşayan birçok yabancı vatandaşımız var. Ülkemizde zaman zaman istemeden de olsun hukuki sıkıntılar yaşıyorlar. Amacımız bu sıkıntıların yaşanmaması. Onların kültürleri ve hukukları ile bizim hukukumuz arasında zaman zaman farklar oluşabiliyor. Bu toplantıda bu farklarla ilgili bilgiler veriliyor” dedi.

Kazmaz Hukuk Bürosu Avukatları Cem Yalçın ve Güneş Deniz Sürmen, Türkiye’de vasiyet, sosyal güvenlik, vatandaşlık, emlak alım satımı ve iskan konusunda karşılaşılan sorunların çözümleri ve dikkat edilmesi gerekenlerden bahsettiler.