YAĞIŞ YERİNİ SOĞUK HAVAYA BIRAKIYOR

Yurt genelinde kara kış etkisini gösterirken Bodrum’da kuvvetli sağnak yağış...

YAĞIŞ YERİNİ SOĞUK HAVAYA BIRAKIYOR
Yurt genelinde kara kış etkisini gösterirken Bodrum’da kuvvetli sağnak yağış etkili oldu. Bazı beldelerde yaşanan su baskınları hayatı olumsuz yönde etkiledi.
Bodrum Meteoroloji Müdürü Türker Yıldız Kent Haber’e yaptığı açıklamada dün itbariyle metrekareye 50 kilogram yağış düştüğünü ifade etti.

Yıldız, yağışın yerini soğuk havaya bırakacağını belirterek hafta sonu açık ve parçalı bulutlu bir havanın görüleceğini fakat özellikle gece saatlerinde hava sıcaklığının sıfır dereceyi bulacağını belirtti.

Türker Yıldız konuyla ilgili şunları söyledi.

“Dün yağış ihbarı geldi. Mülki İdari Amirliğimize, Belediye Başkanlığımıza Liman Başkanlığımıza, ilgili bütün belediyelerimize ihbarımızı yaptık. Yağışla birlikte fırtına şeklinde rüzgar da esti. Rüzgar kıble ve keşişlemeden esti. Akşamdan bu saate kadar 50 kg. yağış bıraktı. Bu yağış ocak ayının da uzun yıllar boyunca görülen bir yağış. Mevsim normallerinde. Dün öğle saatlerine yakın bilgileri verdik ve vatandaşların tedbirli olmalarını istedik buna rağmen bazı bölgelerimizde hasarlar meydana gelmiş, geçmiş olsun diyoruz. Yağış bugün son gününü yaşıyor. Akşam saatlerinde kesilecek. Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri yağış beklenmiyor.
Açık ve parçalı bulutlu bir hava bekleniyor ama bununla birlikte hava oldukça soğuyacak. Gece saatlerinde 0 dereceye düşebiliriz. Karayel-yıldız yönünden kuvvetli rüzgar bekliyoruz özellikle Cumartesi ve Pazar günü. Diğer bölgeler de karlı havanın etkisi altında olacak.”