Yakaköylü Çocuklardan Ramazan Şenliği

Bodrum’un Yakaköy Mahallesi’ndeki çocuklar, renkli bir Ramazan Şenliği gerçekleştirdi.

Yakaköylü Çocuklardan Ramazan Şenliği
Bodrum’un Yakaköy Mahallesi çocukları hazırladıkları gösteriyi sahneledi

Bodrum’un Yakaköy Mahallesi’ndeki çocuklar, mahalle sakinleri için renkli bir Ramazan Şenliği gerçekleştirdi.

Mahallede yaşamını sürdüren mobilya tasarımcısı 3 çocuk annesi Sinem Gültekin’in öncülüğünde bir araya gelen çocuklar, bir şenlik gerçekleştirdiler. Yakaköy Mahallesi’ndeki bir evin önünde düzenlenen şenlikte şiirler okuyup Kerimoğlu, Keklik gibi Bodrum yöresi oyunları oynayan çocuklar, kolbastı performansıyla da beğeni kazandı. Çocuklar oynadıkları skeçle de izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Şenlikte ayrıca kına gecesi de canlandırıldı.

Çocukların şenliği hazırlamasında öncülük eden Sinem Gültekin, Kent Haber’e yaptığı açıklamada, hayalinin çocuk gelişimi okumak olduğunu fakat mobilya tasarımı eğitimi aldığını ifade ederek “Fakat yine de çocuklardan vazgeçemiyorum” dedi.

Şenlik hakkında da bilgiler veren Gültekin, “Çocuklarla birlikte yaklaşık 2 haftadır bu şenliğe hazırlanıyoruz. 13 tane çocuğumuz var. Hepsi buranın çocukları. Umarım herkes gösterilerimizi beğenir. Biz hazırlanırken çok eğlendik. Umarım herkes izlerken mutlu olur, eğlenir” şeklinde konuştu.

Şenliğe mahalle sakinleri de yoğun ilgi gösterdi. İlgiye çocukların gösterilerini izleyen vatandaşlar, o anları cep telefonu kameraları ile kayıt altına aldı. Ramazan Şenliği, yaklaşık bir saat sürdü.