Yalıkavak, Lige Kötü Başladı

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde Konyaaltı Belediyesi’ni konuk eden Yalıkavakspor, karşılaşmadan 20 -25 mağlup ayrıldı. Bu sonuçla temsilcimiz, ligin 2. haftasını da puansız kapattı.

Yalıkavak, Lige Kötü Başladı

Bodrum Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda saat 17.00’da başlayan maçı, çok sayıda sporsever izledi. Müsabakaya iyi başlayan konuk ekip, üst üste bulduğu gollerle maçın ilk bölümlerinde farkı 4 sayıya kadar çıkardı. Konyaaltı ilk yarı biterken farkı daha da açıp devre arasına 10-16 önde gitti.

İkinci yarıya tempolu başlayan ev sahibi Yalıkavak, farkı 4 sayıya kadar indirdi. İkinci devrenin ortalarına doğru Yalıkavak’ın baskısını kıran Konyaaltı, farkın daha fazla kapanmasına izin vermedi. Maç, Konyaaltı’nın 20-25 üstünlüğü ile sona erdi.

Geçen hafta deplasmanda Kastamonu’ya kaybeden Bodrum ekibi, ikinci hafta maçında da yenilerek henüz galibiyetle tanışamadı.

Yalıkavakspor’dan Kübra Yılmaz, takımın yeni bir takım olduğunu ve uyum sürecinin yaşandığını dile getirerek “Kötü oldu tabi ki bizim için. İstediğimiz bir maçtı. Almak istediğimiz bir maçtı gerçekten. Bunun için çalışmalarımız vardı ama olmadı. Bugün değil. İkinci devre bunu telafi edeceğimizi düşünüyorum. Önümüzde şimdi Adana deplasmanı var. Adım adım gideceğiz İnşallah bu son olur, galibiyete başlar ve böyle devam ederiz. Takım yeni bir takım. Alışma süreci var. Bizim sıkıntımız iki iyi maçın üst üste gelmesi oldu. Takımın uyum süreci var. İnşallah bunu biraz daha toparlayıp bir daha maçlarda bunu telafi edeceğimizi düşünüyorum.” dedi. 

Konyaaltı Belediyesi Antenörü Birol Ünsal ise “Rakip güçlü. Biz daha güçlüyüz. Kazandık çünkü bu önemli bir maçtı bizim adımıza. Konyaaltı Belediyesi olarak var olmak için açıkçası savaş veriyoruz. Kızlarımı alınlarından öpüyorum. Bu zor ortamda, bu zor şartlarda kazandıkları için, iyi mücadele ettikleri için. Konyaaltı’nı izlemeye devam edelim. Konyaaltı Belediyesi’nin hedefi bütün kulvarlarda kupa kazanmak, birinci olmak.” şeklinde konuştu. 

Eski Yalıkavakspor oyuncusu Konyaaltı Belediyesi’nden Yasemin Şahin ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle anlattı::

“Eski takımıma oynamak, eski seyircimin karşısında tabi ki çok duygusaldı. Ama bu sahayı o kadar çok seviyorum ki bu sahada galip gelmeyi. Şimdi terini akıttığım bu formayla burada kazandığım için çok daha mutluyum. Her zaman söylüyorum, her röportajda. 4 kupaya da taliptik, birini Kastamonu’ya kaçırdık. Çok üzgünüm. Ama en büyük kupayı almak benim öncelikli hedefim. İnşallah en büyük kupayı, yani Avrupa kupasını ülkemize getirmek istiyorum.”

Muhabir: Hamdi Yörür