Yalıkavak, Tekirdağ'ı Mağlup Etti

Yalıvakspor, Tekirdağ Süleymanpaşa Sportif A.Ş.yi konuk ettiği maçtan 31 - 30 galip ayrıldı.

Yalıkavak, Tekirdağ'ı Mağlup Etti

Yalıkavak Spor Kulübü Hentbol Takımı, Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Süper Ligi 2022-2023 sezonu ikinci devre 18. Hafta lig mücadelesine evinde Tekirdağ Süleymanpaşa Sportif A.Ş ile karşılaştı.

İlk yarıyı 19 -13 galip tamamlayarak soyunma odasına giden Yalıkavakspor, müsabakayı 31 - 30 kazandı. Bodrum ekibi, bu galibiyetle ligdeki dördüncülüğünü korudu.

Maç sonunda bir açıklama yapan Yalıkavakspor Antrenörü Kıvanç Özcan şunları söyledi;

“Çok rahat kazanacağımız bir maçı, son dakikalarda yaptığımız pas hatalarıyla, şut hatalarıyla riske attık. Bunun psikolojik nedenleri olduğunu düşünüyorum. Son 3 haftadır maç kaybetmiş olmamız, oyuncularımızı strese sokmuş olabilir. Bu hatalar nedeniyle rakip takım aradaki sayı farkını kapattı ancak, iyi savunma ve ataklarla maçı galip olarak tamamladık. Tüm oyuncularımı kazandıkları için kutluyorum. Tekirdağ Süleymanpaşa Sportif A.Ş’yi de tebrik ederim. Önümüzde maç oynamayacağımız 1 aylık bir süreç var. Bu süreci de iyi dinlenip, sıkı antrenman yaparak değerlendireceğiz. Üsküdar BLD. Spor ile Play-Off mücadelemiz var. Hedefimiz Play-Off maçlarında iyi sonuçlar almak."