Yalıkavakspor, İzmir Deplasmanında

Yalıkavak Spor Kulübü Hentbol Takımı, THF Kadınlar Süper Ligi 2023-2024 Sezonu ikinci devre ilk maçında İzmir BBSK ile deplasmanda karşılaşacak.

Yalıkavakspor,  İzmir Deplasmanında

İlk yarının ilk maçı olarak kendi evinde oynadığı karılaşmada İzmir BBSK’yı 38-24 mağlup ederek sezonun ilk galibiyetini alan Denizin Kızları, bu maçta da galibiyet için sahaya çıkacak.

Ligin ilk devresinde 11 maçtan dokuzunu galip olarak tamamlayıp ligde 3. sıradaki yerini koruyan Armada Praxis Yalıkavak Spor’un antrenörü Kıvanç Özcan, şu değerlendirmeyi yaptı;

“Son maçımızda mücadele dışında, ortaya koyduğumuz hentbol pek de iç açıcı değildi. Özellikle ilk yarıdaki savunma hatalarımız ve ikinci yarıdaki teknik hatalarımız maçın sonucunu belirlemede önemli rol oynadı. Uzun bir yolda olduğumuzu biliyoruz. Bu doğrultuda da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu maçta hem benim hem de sporcularımızın ders alması gereken durumlar oldu. Önümüzdeki yeni yılda önemli İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesi maçlarımız var. Bu maçlara odaklandık ve çalışmalarımızı yapıyoruz. Önemli olan Armada Praxis Yalıkavak Spor Kulübü olarak her kulvarda hedeflerimizi gerçekleştirmek. Dediğim gibi lig uzun bir maraton. Yeni yılın insanlar adına sağlık mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Aynı zamanda Kulübümüz ve bizler için de başarılı bir yıl olmasını diliyorum. Umarım herkesin istediklerini gerçekleştirdiği yeni bir yıl olur. Mutlu yıllar.”

Müsabaka, 2 Ocak Salı günü saat 16:00’da Celal Atik Spor Salonu’nda oynayacak. Temsilcimiz daha sonra lig birincisi ve namağlup Konyaaltı Belediyesi ile 7 Ocak’ta kendi evinde karşılaşacak.