YALIKAVAK'TA BALIK AVI ŞENLİĞİNİN 2.Sİ YAPILDI

Bodrum'da bu yıl 2. si düzenlenen balık avı yarışmasında 90 yarışmacı ile 30 takım...

YALIKAVAK'TA BALIK AVI ŞENLİĞİNİN 2.Sİ YAPILDI
Bodrum'da bu yıl 2. si düzenlenen balık avı yarışmasında 90 yarışmacı ile 30 takım mücadele verdi.

Yalıkavak Belediyesi ile Bodrum Yarımadası Yalıkavak Sportif Balık Avcıları Derneğince (BORABDER) Bodrum'da 2.si düzenlenen Yalıkavak balık avı yarışması tamamlandı. Yalıkavak açıklarında düzenlenen yarışmaya toplam 30 takımdan 90 kişi katıldı. Havanın güzel ancak denizin oldukça dalgalı olduğu yarışmada, balık avlayan yarışmacılar "her şey güzel birde dalga olmasaydı daha güzel olacaktı" diyerek balık tutmaya devam ettiler.

BORABDER Başkanı Mustafa Uyar gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl ikincisini düzenledikleri yarışmaya ilginin oldukça arttığını söyledi. 90 yarışmacının keyifli vakit geçirdiğini anlatan Uyar, "Yarışmaya ilgi çok iyi. Geçen seneye göre yarışmacı sayımız üç kat arttı. Sadece denizin dalgalı olması biraz sıkıntı yaşattı. Bunun dışında herkes hayatından memnun. Bu yarışmayı düzenlemekteki amacımız insanları biraz daha denizle tanıştırıp denizin güzelliklerini sunmak" diye konuştu.

İki kategoride düzenlenen ve 3'er kişiden oluşan takımların mücadele ettiği yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Toplam kiloda 1. olan ve Sami Karakaçan, Turan Şalgam, Ömer Şanlı'dan oluşan takım 10 kilo 740 gr balık, 2. liği Bekir Demiröz, Tahsin ve Yasemin Özyurt toplam 6 kilo 340 gr, 3. lüğü ise Alper Uyar, Gülay Uyar, Hülya Bilir'den oluşan takım toplam 5 kilo 60 gr ile kazandı. Kazanan yarışmacılara ödül olarak olta takımı hediye edildi.

En büyük balık kategorisinde ise Bülent Bakır 543 gr ile birinci oldu.