YALIKAVAK'TA ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Yalıkavak Belediyesi tarafından yaklaşan yaz sezonu öncesinde öğrencilerin sivil...

YALIKAVAK'TA ÇEVRE TEMİZLİĞİ
Yalıkavak Belediyesi tarafından yaklaşan yaz sezonu öncesinde öğrencilerin sivil toplum örgütlerinin ve belediye personelinin katılımıyla çevre temizliği gerçekleştirildi.

Sabah saatlerinde Yalıkavak Küdür mevkinde toplanan öğrenciler, sivil toplum örgütlerinin üyeleri ve belediye personeli Prenses koyundan başlayarak sahil temizliği yaptı. Küdür Bahçe mevkiine kadar süren çevre temizliğine Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan'ın eşi Hülya Saruhan’da katıldı. Temizlik çerçevesinde yaklaşık 1 kamyon çöp sahilden ve piknik alanından toplandı.

Etkinliğe katılan Sandy Fick etkinliğe katılmaktan çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Buraları biz temizlemezsek kim temizleyecek. Bu faaliyet çok önemli” şeklinde konuştu.

Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan etkinliği çevre temizliğinden çok çevre bilinci oluşması için düzenlediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Hem çocuklarımız, hem de sivil toplum örgütlerimiz var burada. Onlarla yine bizim tarafımızdan atılan çöpleri temizledik. Bu faaliyetin asıl amacı toplumumuzda bilinç oluşturmayı amaçlıyoruz. Burada gerçekleşen bu faaliyetin fotoğraflarını bu alanlara asarak vatandaşlarımızı uyaracağız” dedi.

Etkinliğin ardından faaliyete katılanlar kahvaltıda bir araya geldi. Belediye Başkanı Mustafa Saruhan katılımcılara teşekkür etti.