YALNIZLAŞAN GÜNÜMÜZ İNSANININ HÜZNÜNÜ ANLATIYOR

Ahmet Hıdır, 2 yıl aradan sonra 11. kişisel sergisini açtı. Sanatçının son dönemde...

YALNIZLAŞAN GÜNÜMÜZ İNSANININ HÜZNÜNÜ ANLATIYOR
Ahmet Hıdır, 2 yıl aradan sonra 11. kişisel sergisini açtı. Sanatçının son dönemde ürettiği resim ve seramiklerden oluşan sergisi, Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Kokteylle açılışı yapılan sergiye sanatseverler ve Hıdır'ın arkadaşları yoğun ilgi gösterdi. Tuvallerde ve minik heykellerde, gündemdeki tatsız gelişmelerden, isli puslu karanlık dönemlerden geçerken gitgide daha da bunalan, yalnızlaşan günümüz insanının iç burukluğunu ve hüznünü yansıtan Hıdır, "karanlık uzun sürse de ışık karanlığı delecek eninde sonunda. Dünyayı güzellik kurtaracak, sanat da bu güzelliklerin ilk sıralarında yer alıyor" diyor.

İnsan ilişkilerinin, iletişimsizliğin resmini yapan sanatçı Ahmet Hıdır, Bodrum'da yıllardır sergiler açtığını anlatarak şöyle dedi:

" Bu sergide yine insan ilişkilerini işledim. İnsanların birbirleriyle iletişimsizliğini, gündemdeki ağır konulardan daralmalarını, iç burukluklarını, iç bulantılarını anlattım. İnsan ilişkilerinin zorluklarını anlattım. Fakat canlı renkli heykellerde, soyut panolarda coşku hep var dedim. Karanlığı bir gün ışık delecek dedim. Bu tür yaklaşımlarla bu sergiyi oluşturduk.

Yarısı seramik, yarısı resim olmak üzere 68 eserin görücüye çıktığı sergi, 13 Eylül tarihine kadar açık kalacak.