Yangınla Mücadele Protokolü İmzalandı

Bodrum’da “Orman Yangınları İle Mücadele Yöntemleri” kursu ve tarım eğitim için protokol imzalandı.

Yangınla Mücadele Protokolü İmzalandı

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Milas Orman İşletme Müdürlüğü arasında yangınlarla daha bilinçli mücadele ve tarım eğitimi için protokol imzalandı. İmza törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayri Karagöl, İlçe Tarım Müdürü Durmuş Çakır ile Milas Orman İşletme Müdürlüğü adına Bodrum Orman İşletme Şefi Tuncay Karabürk katıldı. 

Protokol kapsamında özellikle yaz aylarında yaşanabilecek orman yangınlarında destek verecek gönüllülerin “Orman Yangınları İle Mücadele Yöntemleri” kurslarına katılmaları ve yangın sırasında daha bilinçli mücadele için tedbirler alınması planlanıyor. Bu kapsamda Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce çeşitli kurslar açılacak. 

İlçe Tarım Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında da Bodrum'un tarımla uğraşan mahalleleri öncelikli olmak üzere, kurslara müracaat eden tüm vatandaşlara bilinçli tarım eğitimi verilmesi, tarım konusunda üreticilerin daha bilinçli olması hedefleniyor.