Yaşam Okulu Sergisi Açıldı

Bodrum Yaşam Okulu, çini ve resim sınıfı öğrencilerinin yıl boyunca ürettiği çalışmalar bir araya getirerek bir sergi düzenlendi.

Yaşam Okulu Sergisi Açıldı

Bodrum Yaşam Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Bodrum Yaşam Okulu’nun çini ve resim sınıfı öğrencileri, bir dönem boyunca ürettikleri çalışmaları Oasis Sanat Galerisi’nde açtıkları sergiyle görücüye çıkardı. 

Amatör ruhla yapılan eserler, sergiyi ziyaret edenlerin beğenisini topladı. Serginin açılışında piyanist ve opera sanatçısı Aybüke Özel’in, yaşları 9 ile 16 arasında değişen 6 öğrencisi tarafından piyano dinletisi sundu. Öğrencilerin performansı büyük beğeni topladı. 

Serginin açılışında Kent Haber’e konuşan Bodrum Yaşam Vakfı Genel Sekreteri Işın Olgun, şunları dile getirdi;

“Bodrum Yaşam Okulu'nun resim sınıfı ve çini sınıfı öğrencileri, 1 yıl boyunca çalıştıkları sergilerini sergiliyorlar. Çini sınıfımızın hocası Fatma Nişancı ve resim sınıfı öğretmenimiz de Nebahat Açış'tır. Bu güzel sergi açılışını, Aybüke Özel yönetimindeki genç sanatçılarımızın müzik dinletisiyle renklendiriyoruz. Çok keyifli vakit geçiriyoruz. Amatör bir ruhla başlıyorlar, hiçbiri kendine yakıştıramıyor ama gerçekten profesyonel işler.”

Piyanist ve opera sanatçısı Aybüke Özel ise şunları dile getirdi;

“Gururla izliyorum onları, çok büyük emekler. Yaklaşık 4 senedir birlikte çalışıyoruz. Hem piyanistlerimiz var, hem de şan ve opera öğrencileri yetişiyor. Görüyorsunuz, herkes de çok memnun gerçekten. Türkiye'de gururla izlenecek sanatçılar yetiştiriyoruz, diyebilirim.” dedi.