Yaşamını Yitirenlerin İsimleri Belli Oldu

Bodrum’a gelen yolcu otobüsünün Afyonkarahisar'da devrilmesi sonucu hayatını kaybeden 8 kişinin isimleri belli oldu.

Yaşamını Yitirenlerin İsimleri Belli Oldu

Diyarbakır'dan Bodrum'a giden Star Has Diyarbakır firmasına ait S.C. (68) idaresindeki 34 SD 7721 plakalı yolcu otobüsü, Dinar Haydarlı yol ayrımı Karabedir Kavşağı'nda devrildi. İhbar üzerine kaza yerine çok sayıda sağlık, itfaiye, AFAD ve polis ekibi sevk edildi.

Kazada, yolcu otobüsündeki Fatma Temiz (43), Sultan Nur Özay (41) ile kızı Seval Özay (13), İsmail Yoldaş, Yakup Uçar, Halime Tıpırdamaz, Ayşe Koç, Mehmet Tuncer hayatını kaybetti, 35 kişi yaralandı. Yaralılar, 112 Acil Sağlık ekiplerince Afyonkarahisar ve Isparta'daki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

VALİ, YARALILARI HASTANEDE ZİYARET ETTİ

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, kazada yaralananları tedavi gördükleri hastanelerde ziyaret etti.

Vali Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde gazetecilere, Çay-Dinar kara yolunda meydana gelen otobüs kazasına kentteki bütün ekiplerin koordineli şekilde bölgeye hareket ettiğini söyledi.

Diyarbakır'dan Bodrum'a giden yolcu otobüsünün sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Karabezir-Karabedir rampasında devrildiğini aktaran Yiğitbaşı, şöyle konuştu:

"Kazada 8 vatandaşımız vefat etti. Şu anda Afyonkarahisar Devlet Hastane'mizdeyiz. Burada biz de yaralılarımızı ziyaret ettik, başhekimden bilgi aldık. Burada ağır yaralı ve hayati risk taşıyan 3 hastamız var. Yine, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde ameliyata alınan bir yaralımız var, onun da durumu ağır. Ağır yaralı olarak toplam 4 hastamız mevcut. Biz hayati risk taşıyan hastalarımızın sağlıklarına kavuşmasını ümit ediyoruz."

Yiğitbaşı, yolcu otobüsünde 40 yolcu ile 3 personelin olduğunu, yaralıların Afyonkarahisar ve Isparta'daki hastanelere sevk edildiğini ifade etti.

İlçe hastanelerine kaldırılan yaralıların ileri tetkik ve tedavileri için Afyonkarahisar'daki hastanelere getirildiğine dikkati çeken Yiğitbaşı, "Kazayla ilgili Dinar Cumhuriyet Başsavcılığımız da soruşturma başlattı. Dinar Devlet Hastanemizde otopsi işlemleri tamamlandı. Kazadaki vefat eden ve yaralıların hepsi hemen hemen netlik kazandı. Ailelerine de bilgi verildi. Cenazeleri de memleketlerine göndereceğiz. Üzücü bir durum. Hayatını kaybedenlere de Allah'tan rahmet diliyorum, ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralılarımızın hepsine en kısa zamanda şifa diliyoruz." diye konuştu.

Sağlık durumunun iyi olduğunu belirten yaralılardan Adem Kaya'nın, memleketine gönderilme talebini ilettiği Vali Yiğitbaşı, "Sizin bugün doktor gözetiminde olmanız ve dinlenmeniz daha iyi olur. Siz bu gece bizim misafirimiz olun. Tedaviniz tamamlandıktan sonra talebiniz karşılanacak." dedi.

Bu arada Isparta'ya sevk edilen yaralılardan 5'inin Isparta Şehir Hastanesi'nde, 4'ünün Isparta Süleyman Demirel Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavileri sürüyor. Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

Kazadan yaralı kurtulan otobüsün sürücüsü S.C'nin tedavisinin tamamlanmasının ardından gözaltına alınacağı öğrenildi.

"ŞOFÖR DEĞİŞTİKTEN 10 DAKİKA SONRA KAZA OLDU"

Kazadan yaralı kurtulan muavin Muavin Ferhat Karakaş, kazanın şoför değiştikten 10 dakika sonra olduğunu söyledi. Otobüsün yan yattığını belirten Karakaş, "Şarampole devrildi. Ben uyuyordum. Araç sürüklendi. Korktuk. Çok panik oldu. Çocuklar falan da vardı." dedi.

Kazada yaşamını yitiren Halime Tıpırdamaz'ın yakını Akif Çıkmaz da Halime Tıpırdamaz ve 3 çocuğunun sömestir tatili için Şanılurfa'daki ailesinin yanına gittiğini söyledi.

Tatil dönüşü kazanın gerçekleştiğini kaydeden Çıkmaz, "Kazada üç çocuğu kurtuluyor. Kendisi vefat ediyor. Çok üzücü bir olay." dedi.

Kaza haberini alan Halime Tıpırdamaz'ın eşi ve yakınları gözyaşı döktü.