YATAĞAN'DA YAPILACAK REFERANDUMU ÖRNEK GÖSTERDİ

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, Yatağan’ın Yukarıyayla Mahallesi’nin CHP’li...

YATAĞAN'DA YAPILACAK REFERANDUMU ÖRNEK GÖSTERDİ
Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, Yatağan’ın Yukarıyayla Mahallesi’nin CHP’li Yatağan Belediyesinden yeterince hizmet alamadığı için Kavaklıdere ilçesine bağlanmak üzere referandum yapacağını ifade ederek partisinin belediyecilik anlayışını övdü.

Göltürkbükü eski belediye başkanı Halil İbrahim Kaynar’ın Bodrum Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladığı toplantıda konuşan İlçe Başkanı Ömer Özmen, Yatağan’ın Yukarıyayla Mahallesi ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Özmen, Yukarıyayla Mahallesi’nin CHP’li Yatağan Belediyesinden hizmet alamadığı için, belediyenin Ak Parti’de olduğu Kavaklıdere’ye bağlanmak için referandum yapacağını belirterek şunları söyledi:

“Pazar günü Yatağan ile Kavaklıdere arasında Yukarıyayla Mahallesi var. Orada referandum var. Bu referandumun talebi şuradan oluşuyor. Bu Yukarıyayla Köyü, CHP’li Yatağan Belediyesinden hizmet alamadığı için Ak Partili Kavaklıdere Belediyesine bağlanmak için İçişleri Bakanlığına talepte bulundu. Bu talep kabul edildi. Yarın orada bir referandum olacak. Bu bile halkın Ak Parti belediyeciliğine nasıl teveccüh ettiğini gösteriyor” dedi.

Mart 2019 seçimlerinde Yatağan Belediyesinin de Ak Partili olacağını savunan Ömer Özmen, “Yarınki referandumun sonucu ne olursa olsun. 2019 seçimlerinde Yatağan Belediyesini Ak Parti kazanacağından dolayı referandumun sonucunu önemli görmüyoruz. Zaten Kavaklıdere’de Ak Partili başarılı bir belediyemiz var. Yatağan da Mart ayında Ak Partili bir belediye olacak. Bu Yukarıyayla Köyü de hizmet vermeyen CHP’li belediyeden kurtulacaktır” dedi.