Yaz Okulunda Yüzme Öğreniyorlar

Bodrum Belediyesi Özel Bodrum Konacık Anaokulu öğrencileri, yaz okulu programı dahilinde haftanın iki günü yüzme eğitimi alıyor.

Yaz Okulunda Yüzme Öğreniyorlar

Bodrum Belediyesi Özel Bodrum Konacık Anaokulu’nun “Yaz Okulu Programı” kapsamında Bodrum Yüzme İhtisas Kulübü tarafından öğrencilere Bodrum Kale Koleji Mesleki ve Teknik Lisesi havuzunda yüzme eğitimi veriliyor. Bodrum Yüzme İhtisas Kulübü ile yapılan iş birliği neticesinde kulübün antrenörlerince verilen yüzme eğitimlerinde çocuklar, iki grup halinde temel yüzme eğitimi alıyor. 

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının sonlanmasıyla birlikte başlayan ve öğrencilerin yoğun geçen bir öğretim yılının ardından eğlenerek zaman geçirmelerini, düzenli bir biçimde spor yapmalarını, sanatla iç içe olmalarını amaçlayan yaz okulunda farklı fiziksel, sosyal, sanatsal beceriler kazanmaları, zengin öğrenme ortamlarında ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri de sağlamak üzere programlar düzenleniyor. 

Arkadaşlık duygularını geliştirerek yeni dostluklar kazanmalarını, takım çalışması alışkanlığı kazanarak birlikte üretmenin keyfini yaşamalarını, zamanlarını planlamayı öğrenmelerini, beslenme alışkanlıklarını düzenlemelerini ve paylaşım bilinçlerini artırmalarını sağlamayı hedefleyen program kapsamında düzenlenen yüzme derslerinde çocukların fiziksel ve ruhsal hazır bulunuşlukları da göz önüne alınıyor. 

Yaz döneminde ilk kez uygulanan yüzme eğitimlerinde öğrencilere suyu, havuzu sevdirebilme, suya güvenli şekilde girip çıkabilme, suyun üzerinde kalabilme, nefes kuralları, yüzü suya sokma (Yıldız Hareketi), serbest ve sırtın temel teknikleri, su içinde ayak ve kol hareketi yapabilme teknikleri kazandırılmaya çalışıyor.