Yeni Devlet Hastanesine İkinci Yol

Milas Belediyesi 7 Eylül tarihinde hizmete açılacak Yeni Devlet Hastanesine ulaşım için ikinci alternatif yolda asfalt çalışmalarına hız verdi.

Yeni Devlet Hastanesine İkinci Yol

Yaklaşık 10 metre genişlikte, bin 500 metre uzunluğundaki yolda 1. kat sathi asfalt kaplama çalışmasını yerinde inceleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, çalışmaların 7 Eylül tarihine kadar tamamlanacağını belirtti.

Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilk etapta 5 metre yüksekliğinde, 600 metre uzunluğunda taş duvar, İkinci etap olarak da kaldırım, orta refüj ve sıcak asfalt döküm çalışmalarının tamamlandığı Yeni Devlet Hastanesi ulaşım yolu sonrası, şimdi de ikinci alternatif yol yapılıyor.

Sodrakent içerisinden Yeni Devlet Hastanesine bağlanan yolda çalışmalar hızlandı. Yaklaşık bin 500 metrelik yolda başlayan sathi asfalt kaplama çalışmalarını meclis üyeleri ve birim müdürleri ile beraber inceleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, "Yeni Devlet Hastanemiz 7 Eylül tarihinde hizmete açılıyor. Daha önce hastanemize ulaşım yolunu tamamlayıp hizmete sunmuştuk. Şimdi ikinci bir alternatif ulaşım yolunu hizmete sunmak üzereyiz. Açılış tarihinden önce çalışmalarımız tamamlanmış olacak. Yeni hastanemize yakışacak modern ve güvenli yollarımız Milas halkına hayırlı olsun" dedi.