YENİ DÖNEM TEMSİLCİLERİ SEÇİLDİ

Bodrum Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi seçimli olağan genel kurulunun ardından,...

YENİ DÖNEM TEMSİLCİLERİ SEÇİLDİ
Bodrum Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi seçimli olağan genel kurulunun ardından, Hüseyin Akşen ve Nuran Yüksel yeni dönem eş temsilcileri seçildi.

Herodot Kültür Merkezi'nde 19 Aralık'da yapılan Bodrum Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi seçimli olağan genel kurulunda, yeni yürütme kurulu oluştu. Sanatın farklı disiplinlerinden; şiir, yazım, müzik, plastik sanatlar, kültür mirası, kent estetiği, fotoğraf sanatı, sahne sanatları ve sözlü tarih çalışma gruplarından oluşan yürütme kurulu üyeleri onaylanarak, bugün yapılan ilk toplantısında Hüseyin Akşen ve Nuran Yüksel'i eş temsilci olarak seçti. Hüseyin Akşen tiyatro yönetmeni ve oyuncusu olarak 'sahne sanatları çalışma grubunu', Nuran Yüksel de yıllardır sürdürdüğü "sözlü tarih" çalışma grubunun temsil ediyor. Yürütme kurulunda plastik sanatları Bünyamin Pehlivan ve Şafak Yaşar, Sahne Sanatlarını Hüseyin Akşen ve Ayhan Uncuoğlu, Müzik'de Nadi Atasoy, Şiirde Feriha Beriş ve Firdevs Şengül, Yazım'da Serap Gökalp, Kent Esteiği'nde Vahide Adısanlı, Kültür Mirası'nda Ayşe Temiz, Sözlü Tarih'de Nuran Yüksel, Fotoğraf Sanatı'nda İ. Hakkı Zırh temsil ediyor.

Kültür ve Sanat Meclisi'nin bugün gerçekleşen ikinci dönem ilk yürütme kurulu toplantısı Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nde yapıldı. Toplantıya Bodrum Belediyesi Kültür İşleri Koordinatörü Mehmet Kocair, Belediye Kültür İşler Müdürü Melek Hastürk, Bodrum Kent Konseyi Kültür ve Sanattan sorumlu yürütme kurulu üyesi Rezzan Şebin katıldı.

“BARIŞ, YAŞAM,SANAT”

Tolantıda verilen en önemli karar , 2017 yılı içinde yapılacak tüm etkinliklerde "barış, yaşam, sanat" söylemlerinin mutlaka yer alması idi. 19 Aralık'da yapılan genel kurulda konuşan Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Koordinatörü Rezzan Şebin “Ülkemizde yaşanan olaylar nedeniyle acı ve gözyaşları içinde olduğumuz bu süreçte, resimlerimizle, müziklerimizle, kültürel varlıklarımıza sahip çıkarak özünde barış için mücadele ediyoruz" demişti. Yürütme kurulunda eştemsilci Hüseyin Akşen tarafından getirilen öneri de, oy birliği ile kabul edildi. "Barış, yaşam, sanat" söyleminin Bodrum Belediyesi tarafından da kabullenilerek, Bodrum'un çeşitli yerlerinde billboardlar, afişler ve yapılacak tüm etkinliklerde kullanılması için belediyeye önerileceği ifade edildi.

Tavsiye niteliğindeki karar ise, Bodrum Belediyesi Meclis Üyelerinden oluşan Kültür Sosyal İşler Komisyonuna, kent konseyinden iki kişinin katılımının talep edilmesi idi. Bodrum'da belediyenin desteği ile yapılan etkinliklerde verilen kararlara katkı koymak, etkinlik karmaşasını ve kalitesini olabildiğince korumak amacı ile komisyonda yer almak için başvuruda bulunma kararı alındı.