Yerli ve Milli Parti Binası Açıldı

Eylül ayında kurulan ve Türkiye'nin 129'uncu siyasi partisi olan Yerli ve Milli Parti, Bodrum parti binasının açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde konuşan Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, “Muğla İl Başkanımız Erhan Karaman, Bodrum’da yaşayan devlet memurlarına, emniyet ve milli eğitim mensuplarına yaşamaları için lojmanlar yapıp ücretsiz bir şekilde kendilerine verecek. Çünkü Bodrum’daki kiralar 45 bin lira ve devlet memuru 25 bin lira alıyor” dedi.

Yerli ve Milli Parti Binası Açıldı

Geçen eylül ayında kurulan Yerli ve Milli Parti, Bodrum İlçe binasının resmi açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, Muğla İl Başkanı Erhan Karaman, Bodrum İlçe Başkanı Salih Aydın, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program kapsamında 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Protokol konuşmalarının ardından Mutlu ve beraberindeki partililer tek makas ile parti binasının açılış kurdelesini kesti. 

TÜRKİYE’NİN ÇIKARLARI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

İsveç’in NATO’ya katılımıyla ilgili değerlendirmede bulunan Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, “Benim de bir huyum var, Bodrum deyince akan sular duruyor. Arkadaşlarım, dostlarım bir sır vereyim, çok büyüyoruz ve herkesin dilindeyiz. Allah bozmasın Allah birliğimize beraberliğimize zarar getirmesin. Bir seçime giriyoruz, ülkemiz ve milletimiz adına önemli ama görüyorum ki bu önem arz eden durum hem muhalefetin hem de iktidarın şahsi koltuk sevdalarına dönüşmüş durumda. Vatandaşımın derdine derman olayım düşüncesi inanın bunlarda zerre yok. İl başkanıma ve ilçe başkanıma talimat verdim. Resmi olarak bizim seçimlere girme hakkımız yok, çok yakında bunu kazanacağız. İlk yapılacak olan belediye seçimlerinde buradan size müjdeyi veriyorum. Muğla İl Başkanımız Erhan Karaman, Bodrum’da yaşayan devlet memurlarına, emniyet ve milli eğitim mensuplarına yaşamak için lojmanlar yapıp ücretsiz bir şekilde kendilerine verecek.  Çünkü Bodrum’daki kiralar 45 bin lira devlet memuru 25 bin lira alıyor. Bunlara çözüm bulmadığımız sürece seçimi kazansalar da boş uğraşsalar da boş. Kim nereyi nasıl parselleyeceğim düşüncesinde inanın bana. Bunlardan ne köy olur ne kasaba açık söylüyorum. Nasıl mı anlatayım, gazi meclisimiz ‘de gerçekleşen oylamaya değinmek istiyorum. İsveç’in NATO’ya katılım protokolü cumhur ittifakı ve CHP’nin oylarıyla kabul edildi. Milli güvenliğimiz için talep ettiğimiz hiçbir husus yerine getirilmemiş olmasına rağmen, elimizdeki koz uçup gitti. Bir çuval inciri berbat ettiler. Biz Yerli ve Milli parti olarak en başından itibaren diyoruz ki, Türkiye’nin çıkarları, onuru ve saygınlığı bizim için önemli. Terör bildirisi meclise geldiği zaman, ben AKP ile birlikte olmam diyorsun ama İsveç’in NATO üyeliğine evet diyorsunuz. Bırakın bu ali cengiz oyunlarını ya göründüğünüz gibi olun ya da olduğunuz gibi görünün. Bu millete sizden fayda yok. Bunu yine tecrübe ettik” dedi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞINI, YENİ İŞE GİREN MEMUR MAAŞIYLA EŞİTLEYİN

Emeklilere yapılan zammın yetersiz olduğunu söyleyen Mutlu, “Diğer bir konu emeklilerimiz her konu gibi iktidar bunu da eline yüzüne bulaştırdı. 2024 yılı emeklilerle alay ettiğiniz bir yıldır dediğiniz gibi emeklinin yılı değildir. Milletin akıl sağlığı ile oynayıp duruyorsunuz. Erdoğan, SSK ve bağ kur emeklilerine %6,65 ilave zam vererek memur emeklisiyle eşitlemiştir. Bu da bir "dostlar bizi alışverişte görsün" oyunlarından biridir. Bunlara kanmayın. Bakın açık söylüyorum ne oldu bu eşitlemeyle emekli şaha mı kalacak? Hayır, emekliler bu zamla da enflasyon altında ezilmeye devam edecek. Her konuya Yerli ve Milli Parti kadrolarının çözümü var dostlarım kardeşlerim yeter ki bize kulak verin bu kardeşinize kulak verin. Çünkü ben bu topraklara aşığım. En düşük emekli maaşını yeni işe giren çalışan memurun maaşı ile eşitleyin. Yeni işe giren memurun maaşı 32 bin lira o zaman emeklinin maaşı da en az bu kadar olmalı. Mırın kırın etmeyin, itibarınızdan tasarruf edin az çakarlı araçlara binin koruma ordusu ile dolaşmayın bunları yapsanız bile bu para karşılanır. Vatandaşa gelince elinizde akrep oluyor ama dikkat edin o akrep bir gün sizi sokar. Bu emekliler sizi emekli edecek hiç merak etmeyin. Kardeşlerim bunların en büyük marifeti alay etmek iğneden ipliğe her şey yüzde 100 ila yüzde 200 arası zamlandı. İpin ucu kaçtı, bugünkü tablonun sorumlusu iktidarın kendisidir. Bu düzen; çay kaşığı ile verip kazanın tamamını alan bir düzendir. Yerli ve Milli Parti bu yağma bozgun düzenini değiştirecek görecekler. Bakın değerli dostlarım soruyorlar açıklık getireyim kısaca bir başka konu. Bu ülkede üçüncü yolu açacağız. Ne iktidarın kısır, derde derman olmayan siyasetine ne de birbirine düşmüş çözümü olmayan muhalefetin siyasetine ihtiyacımız yok. İttifak kör dövüşüne benzer. Bıraksınlar bu geri kalmış kafaları. Şöyle bir çıkalım hangi vatandaşımda umut kalmış yüzünde gülümseme kalmış. Yok, neden çünkü sizi çare görmüyorlar. Batsın sizin kokuşmuş düzeniniz. Bu iktidara da bu muhalefete de muhtaç değil bu millet. Geliyoruz fitil yandı bir kere Yerli ve Milli Parti arşın arşın geliyor. Onlar da hissediyor, biz yola çıktık Allah izin verirse geliyoruz ve kurtaracağız” diye konuştu.

Etkinlikte konuşan Muğla İl Başkanı Erhan Karaman ile Bodrum İlçe Başkanı Salih Aydın, ülkenin umudu oldukları bilinciyle yola çıktıklarını ve Türk siyasetine yerli ve milli bir soluk olduklarını ifade etti.

Bodrum’da parti binasındaki açılışın ardından Yerli ve Milli Partisi Genel Başkanı Teoman Mutlu ve beraberindeki heyet, Muğla İl Başkanlığı açılış programı için Muğla’ya hareket etti.