Yıldızlar Korosu’ndan Müzik Ziyafeti

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Güçbirliği Derneği desteğiyle Turgutreis Şevket Sabancı Parkı’nda gerçekleşen Yıldızlar Korosu konserinde, Bodrumlular Türk Sanat Müziği’ne doydu.

Yıldızlar Korosu’ndan Müzik Ziyafeti

Türk Sanat Müziği’nin efsane ismi, Bodrum’da yaşayan Perihan Sözen’in oluşturduğu Yıldızlar Korosu, Turgutreis Şevket Sabancı Parkı’nda verdikleri konserle Bodrumlulara unutulmaz bir Türk Sanat Müziği gecesi yaşattı. Bodrum Güçbirliği Derneği ve Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen geceye Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz ismi Zekai Tunca, Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan, ünlü sanatçı Nejat Alp ve 2000’i aşkın Bodrumlu katıldı. Konserde Perihan Sözen ve Yıldızlar Korosu, klasikleşmiş eserleri seslendirdi, binlerce Bodrumlu şarkılara eşlik etti. 3 saate yakın süren konser sonunda organizasyonun sunuculuğunu üstlenen Doktor Ayşegül Aksoy, Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan’a bir plaket vererek dernek ve Bodrum Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür etti.

Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan, geçtiğimiz yıllarda büyük beğeni toplayan konseri bu yıl Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlemekten büyük keyif aldıklarını belirterek; “Türk Sanat Müziği’nin iki dev ismi Zekai Tunca ve Perihan Sözen’in büyük emek harcayarak icra ettikleri sanat hayatlarını Bodrum’da sürdürmeleri, ilçemiz için büyük şans. Perihan Sözen Hocamızın yıllardır özveri ve fedakarlıklarıyla oluşturduğu, Zekai Tunca’nın da destek verdiği Yıldızlar Korosu, bugün binlerce Bodrumlu’ya muhteşem bir konser verdi. Bodrum Güçbirliği Derneği olarak böyle bir konsere katkı koymaktan dolayı çok gururluyuz. Başta Perihan Sözen ve Zekai Tunca olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.