Yılın İz Bırakan Sporcusu Seçildi

Bu yıl 70.'si düzenlenen Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bodrumlu yüzücü Aysu Türkoğlu, Yılın İz Bırakan Sporcusu Ödülü’nü aldı.

Yılın İz Bırakan Sporcusu Seçildi

Volkswagen Arena'da gerçekleştirilen ödül törenine Türkiye Futbol Federasyonu'nu temsilen katılan heyette Başkan Mehmet Büyükekşi'nin yanı sıra Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Kurumsal İletişim, Gençlik ve Futbol Geliştirme Programları, Tesisler ve Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Kalyoncu, İcra Kurulu Üyesi, Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez ile Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Erdem de yer aldı.

2023 YILINDA SPORUN EN İYİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Dünya spor tarihinin en uzun soluklu spor ödülleri olma niteliğini taşıyan Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri'nin 2023 yılı için düzenlenen töreninde, gösterdikleri performanslarla "Sporun En İyileri" olmaya hak kazanan isimler ödüllendirildi.

Törende Yılın İz Bırakan Sporcusu Ödülü’nün sahibi olan Bodrumlu yüzücü Aysu Türkoğlu, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;

“Çok heyecanlıyım. Burada olmak benim için çok önemli bir gurur. 2023’te sporcularımız çok güzel işler başardılar ve bunu Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında başardılar, başardık. Bu ödülleri almak için, koyduğum yeni hedeflerde göğsümüzü bir kez daha kabartmak için çalışacağım. Destekleri için herkese çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız.” dedi. 

70. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri'nin sahipleri şöyle:

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu Ödülü: Arda Güler

Yılın Takımı Ödülü: A Millî Kadın Voleybol Takımı

Yılın En Temiz Hareketi Ödülü: Necla Güngör Kıragası

Namık Sevik Ödülü: Gürcan Bilgiç

Yılın Kayak Sporcusu Ödülü: Rıfat Hamza Taş

Yılın Paralimpik - Engelli Sporcusu / Takımı Ödülü: Golbol Kadın Millî Takımı

Yılın İz Bırakan Sporcusu Ödülü: Aysu Türkoğlu

Yılın Antrenörü Ödülü: Daniele Santarelli

Altınyıldız Classics Ödülü: Semih Kılıçsoy

EuroLeague Ödülü: Fenerbahçe Basketbol Şubesi

Yılın Kadın Sporcusu Ödülü: Buse Naz Çakıroğlu

Erdoğan Demirören Büyük Ödülü: Türkiye Bisiklet Federasyonu

Yılın Futbolcusu Ödülü: Mauro Icardi

Yılın Sporcusu Ödülü: Melissa Vargas