Bodrum'da Yılın Son Nikahı Kıyıldı

Edirne’de uzman jandarma olarak görev yapan Soner Erkan ile Ortaca’da hemşirelik yapan Sevcan Alar, Bodrum’da yılın son nikahı ile dünya evine girdi. Çiftin nikahını, Soner Erkan’ın 27 önceki okul arkadaşı kıydı.

Bodrum'da Yılın Son Nikahı Kıyıldı

Edirne İl Jandarma Komutanlığı’nda muvazzaf uzman jandarma olarak görev yapan Soner Erkan(44), özel bir işi için geldiği Muğla’nın Ortaca ilçesinde rahatsızlanınca hastaneye gitti. Bir süre hastanede yatan Erkan, hastanede hemşire olarak görev yapan Sevcan Alar(44) ile tanıştı. İkilinin arkadaşlığı kısa sürede aşka dönüştü. 

Çift, 2023 yılının son gününde dünya evine girmek istedi. Muğla’da başka bir ilçede nikah tarihi alamayan çift, Bodrum’dan alabildi. Çiftin nikahını, Soner Erkan’ın 27 yıl önce Ankara Beytepe jandarma okulundan arkadaşı olan ve Bodrum’da evlendirme memurluğu yapan Nejat Çoban kıydı. Nikah şahitliğini ise nikah memurunun eşi ve oğlu yaptı. Yılın son günü dünya evine giren çift, büyük mutluluk yaşadı.

Kent Haber’e açıklama yapan Soner Erkan, “Yılın son günü evlenmek istediğimizde diğer ilçelerden nikah tarihi alamadık. Benim 27 yıl önceki okul arkadaşım, devrem, koğuş arkadaşım tatili iptal etti ve nikahımı kıydı. Devremin eşi ve oğlu da sağ olsun nikah şahitliğini yaptı. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bize bu büyük mutluluğu yaşattılar.” dedi.