YOĞUN TRAFİK, KAZALARI DA BERABERİNDE GETİRİYOR

Bodrum'da son günlerde yaşanan trafik yoğunluğuna, sürücülerin dikkatsizliği de...

YOĞUN TRAFİK, KAZALARI DA BERABERİNDE GETİRİYOR
Bodrum'da son günlerde yaşanan trafik yoğunluğuna, sürücülerin dikkatsizliği de eklenince trafik kazaları kaçınılmaz oluyor.

Gün içerisinde çok sayıda yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazaları meydana gelirken, bu kazalardan biri Gümbet Kavşağı'nda oldu. Ayrıca öğle saatlerinde, seyir halindeki bir aracın Kızılağaç kavşağında, motorunun aniden alev alması sonucu başlayan yangın, vatandaşların hızlı müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.

Bodrum - Turgutreis Karayolu'nda seyreden Mustafa Sarp Saraç idaresindeki 34 AB 2721 plakalı lüks otomobil, Gümbet Kavşağı'nda bir anlık dikkatsizlik sonucu önce kaldırıma çıktı, ardından trafik levhasına çarparak durabildi. Otomobilin büyük maddi hasar gördüğü kazada araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan bir kişi kazayı ufak sıyrıklarla atlattı.

Kaza nedeniyle Bodrum -Turgutreis Karayolu uzun araç kuyrukları oluştu. Haber verilmesi üzerine bölgeye gelen polis ekipleri kaza nedeniyle kapanan trafiği açmak için çalışma başlattı. Trafiğin açılmasının ardından araç sürücüsüne alkol kontrolü yapan polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Her iki olayda büyük maddi hasar gören araçlar ise çekici yardımıyla bölgeden kaldırıldı.

Muhabir: Hamdi Yörür