Yol Kazıldı, Araçları Mahsur Kaldı!

Bodrum’da iddiaya göre haber verilmeden yapılan yol çalışmasında mahallelinin araçları, otoparklarda mahsur kaldı. Mahalleli yol çalışmasının uzamasına da tepki gösterdi.

Yol Kazıldı, Araçları Mahsur Kaldı!

Bodrum Belediyesince Cumhuriyet Mahallesi Kalekonut Sitesi içerisindeki dik rampada iyice bozulan beton yol yenileme için kazılıyor. Kazılan yola tekrar beton atılacak. Salı günü sabah saatlerinde iddiaya göre mahalle sakinlerinin haberi olmadan yol kazıldı. Araçları otoparklarında kalan mahalle sakinleri ise duruma tepkili. Mahalleli ayrıca çalışmalar esnasında elektriklerinin de kesildiğini anlatıyor. 

Arabası otoparkında mahsur kalan site sakinlerinden bir vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada tepkisini şu sözlerle dile getirdi: 

“10-15 gündür yukarıdan buraya kadar geldiler. Yapacaklar zannettik ama bırakıp gittiler. Günlerce yoklardı. Bugün sağ olsunlar hiç haber vermeden devam etmişler, arabayı da çıkaramıyoruz. Ayrıca kabloları koparmışlar, sabahtan beri benim elektriğim yok. İlgilenen de yok. Şikayette bulunduk ama henüz gelen giden de yok. Ağaçlarımızın dallarını kırmışlar. Ben zaten kronik romatizma hastasıyım. Birkaç gündür de boyun fıtığım tuttu. Acil hastaneye gitmem gerekse zaten mahsur kaldım, buradan hiçbir yere çıkamayacağım.”

Öte yandan çalışmayı yürüten firma yetkililerinin mağdur vatandaşlara, araçların çıkabileceği kadar bir bölümü düzeltme sözü verdikleri öğrenildi. Çalışmanın şantiye şefi Kent Haber’e yaptığı açıklamada vatandaşların iddialarına karşılık şu açıklamayı yaptı:

“Biz sokağın o kısmında 23 Ekim Cuma günü çalışmaya başladık. Zaten 2 gün tatildi. Pazartesi tekrar başladık. Yolun kazılacağını da vatandaşlara söyledik. Zaten araç mahsur kalınca bir süre sonra çıkabilmesi için bir yol yaptık. Elektrik kesintisi ile ilgili de bazı elektrik kabloları yüzeyde oluyor. Biz zarar verdiğimiz kabloları kendi imkanlarımızla yapıyoruz, yapamadıklarımız için de elektrik dağıtım firmasından yardım istiyoruz, uzun süre elektrik kesintileri yaşanmıyor” dedi.