Yola Düşen Kaya Kazaya Neden Oldu!

Bodrum’da karayoluna düşen kaya parçası nedeniyle meydana gelen kazada 3 otomobil birbirine girdi. Kaza nedeniyle Bodrum-Turgutreis karayolunda trafik aksadı, uzun araç kuyrukları oluştu.

Yola Düşen Kaya Kazaya Neden Oldu!

Olay, sabah saatlerinde Yeni Devlet Hastanesi şantiyesi önünde yaşandı. Bölgede bir iş makinesi çalışma yaptığı sırada büyük bir kaya parçası Bodrum-Turgutreis yoluna yuvarlandı. Kaya parçasının yola düştüğünü gören otomobil sürücüsü ani fren yaptı. O esnada arkadan gelen 3 otomobil birbirine girdi. Kaza sonrası kısa süreli şok yaşandı. Kayanın olduğu bölgeye kepçe getirilerek çalışma başlatılırken, trafik akışı tek şeritten sağlandı. 

Kazaya karışan otomobillerden birinin sürücüsü olan Murat Çalpar, Kent Haber’e yaptığı açıklamada "Arkadaşlar yukarıda iş makinesi ile çalışırken taş düşürmüşler. Öndeki araçlar da ani fren yapınca ben de arada kaldım. Kaza bu şekilde gerçekleşti. Kepçe ile taşı kaldırmaya çalıştılar ama durdurduk. Ekip gelene kadar bekliyoruz. Suçu biraz bize atmaya çalışıyorlar. Maalesef bu şekilde gerçekleşti. Yaralı yok, maddi hasar var” dedi.  

Yaşanan olay sonrası kilometrelerce uzayan araç kuyruğu, Konacık Kavşağı’na kadar yaklaştı. Taşın yoldan kaldırılmasının ardından araç trafiği normale döndü.