YÜZME ŞAMPİYONASINDA BODRUM'A 4 MADALYA GETİRDİ

Bodrum'da restoran işletmeciliği yapan 31 yaşındaki Ferhat Karadede, İstanbul'da...

YÜZME ŞAMPİYONASINDA BODRUM'A 4 MADALYA GETİRDİ
Bodrum'da restoran işletmeciliği yapan 31 yaşındaki Ferhat Karadede, İstanbul'da yapılan yüzme şampiyonasında Bodrum'a 4 madalya kazandırdı.

İstanbul Tozkoparan Yüzme Tesislerinde 21-23 Şubat tarihlerinde düzenlenen Masterlar Türkiye Yüzme Şampiyonasına
İzmir Atletico Yüzme Kulübü adına katılan Ferhat Karadede büyük başarıya imza atarak Bodrum'a döndü.

Yarışmada dört Türkiye birinciliği elde eden Karadede, ayrıca Bayrak Takımı ile Türkiye rekorunu kırdı. Bodrumlu gazeteci Zeki Özkeskin'in de damadı olan Karadede, 400 sporcu arasından önemli başarıya imza attı. Yarışma 25-29 yaş, 30-34 yaş, 35-40 yaş ve üzeri 400 sporcunun katıldığını ifade eden Karadede, yarışma hakkında şunları söyledi:

"Eski bir yüzücüyüm ve masterlarda tekrar şampiyonaya katıldım. 21-23 Şubat'ta İstanbul'da yapılan şampiyonada masterlar kategorisinde 4 birincilik aldım, bayrak takımında Türkiye rekoru kırdım. Bu eski bir hobiydi yeniden başlamak çok güzeldi" dedi.

Karadede, çalışmalarını Gümbet'te sürdürdüğünü anlatarak, şöyle konuştu:

"Vakti olan herkesi yüzmeye çağırıyorum. Başta Atletico Yüzme Kulübüne ve Eylül ayında Kanada'da yapılacak olan dünya şampiyonasında masterlarda Türkiye'yi temsil eden Bodrum Belediyesini de arkamızda görmeyi çok istiyoruz. Ayrıca Eylül ayında Kanada'da yapılacak olan Masterlar dünya şampiyonasında da Bodrum'u temsil etmeyi amaçlıyorum."