Zabıta Adayları Mülakata Girdi

Bodrum Belediyesi Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı DMK'na tabi olarak istihdam edilmek üzere Zabıta Memuru alımı için sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştiriliyor. Adaylar arasında yüksek öğrenimini çok farklı alanlarda yapmış kişiler de var.

Zabıta Adayları Mülakata Girdi

Bodrum Belediyesi tarafından, Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre açıktan atama yoluyla 25 zabıta memuru alımı için yayımlanan ilana istinaden 12-16 Ekim 2020 tarihleri arasında başvuruları kabul edilen 39'u kadın toplam 125 aday, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri çerçevesinde, 02-06 Ekim günlerinde sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutuluyorlar.

Bugün Oasis AVM içerisindeki Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde adaylarla mülakatlar gerçekleştirildi. Mülakata hazırlanan farklı meslek gruplarından adayların oldukça heyecanlı oldukları gözlendi. 

Adaylardan arkeolog Burak Akgül, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"8 yıldır Muğla Bodrum’da yaşıyorum. Pedasa Antik Kenti kazılarında çalıştım. Benim sınava girme amacım burada kalmak ve eğitimime devam etmek. Eğitime devam ederken gelir kaynağı lazım. Bu yüzden böyle bir tercihte bulundum" dedi.

Adaylar, yarın Bodrum İlçe Stadı’nda spor sınavına katılacaklar.