Zefirya'da Gülsin Onay Rüzgarı Esecek

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ın Aktur Zefirya Kültür ve Sanat Merkezi’nde vereceği konserle devam edecek…

Zefirya'da Gülsin Onay Rüzgarı Esecek

20. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, Aktur A.Ş. etkinlik sponsorluğuyla düzenlenen, Gülsin Onay konseriyle devam ediyor. Zefirya Kültür ve Sanat Merkezi’nde 23 Ağustos Çarşamba günü saat 20.30’da başlayacak konserde Piyanist Gülsin Onay, Schubert, Chopin ve Liszt’ten çok özel bir repertuvarla izleyici karşısında olacak.
 
Sanatseverlerin uzun süredir merakla beklediği konser, Bodrum’un Bitez mahallesinde yer alan Zefirya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gün batımında başlayacak. Piyanist Gülsin Onay, programının ilk bölümünde F. Schubert’in, “Sonata in C minor, Op. Posth. D958” başlıklı eserini seslendirecek. Bu eser, “Allegro”, “Adagio”, “Menuetto: Allegro-Trio” ve “Allegro” isimli bölümlerden oluşuyor. Programın ikinci yarısında dünyaca ünlü sanatçımız Onay, iki eserle sahnede olacak. Bunların ilki, F. Chopin’in “Scherzo in B minor, Op. 20 Nocturne in E-flat major, Op. 9, No. 2” adlı yapıtı olacak. Bu eserin ardından piyanistimiz, F. Liszt’in “Après une Lecture du Dante, Fantasia quasi Sonata” adlı yapıtıyla izleyicinin karşısına çıkacak. 

“Kalbim Almati-Gümüşlük Arasında Olacak”

Festivalin 20. yılında konserlere yoğun ilgi olduğunu, çok özel konserlerle harika bir sanatsever kitlesine ulaşıldığının bilgisini veren Gülsin Onay, 23 Ağustos'ta Bitez'de gerçekleşecek konserinin hemen ardından Kazakistan’a gideceğini belirtti. Gülsin Onay, Almati’de Prima Nota Fest kapsamında 2. kez jüri üyesi olarak yer alacağının da bilgisini verdi. “Prima Nota Fest’de harika çocuklar dinleyeceğim” diyen Onay, "24-29 Ağustos tarihlerinde yine kalbim Almati-Gümüşlük arasında olacak" şeklinde konuştu.
 
2004’te Piyanist Eren Levendoğlu ile birlikte küçük bir piyano festivali olarak kurdukları Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali’nin aynı zamanda sanat danışmanılığını da yapan Gülsin Onay, ülkemizde ve dünyada sempatik kişiliği, başarıları ve piyanodaki virtüözütesi ile klasik müzik dünyasının en sevilen piyanistleri arasında yer alıyor.   

Konser biletleri, Biletix online, Biletix gişeleri, festival merkezi, konser giriş kapılarından temin edilebilir.