ZEKİ MÜREN DOĞUM GÜNÜNDE, ŞARKILARIYLA ANILDI...

Türk Sanat Müziğinin unutulmaz ismi Zeki Müren, doğum gününde Bodrum'da düzenlenen...

ZEKİ MÜREN DOĞUM GÜNÜNDE, ŞARKILARIYLA ANILDI...
Türk Sanat Müziğinin unutulmaz ismi Zeki Müren, doğum gününde Bodrum'da düzenlenen konserle anıldı.

Bodrum Kaymakamlığı ile Zeki Müren'in Sanatını ve Müziğini Koruma ve Yaşatma Derneği'nin birlikte düzenlediği konser, Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Zeki Müren hayranlarının büyük ilgi gösterdiği konserde, sanat güneşinin seslendirdiği eserler yorumlandı.

Yaşamının son yıllarını Bodrum'da geçirdikten sonra rahatsızlanarak İzmir’de yaşamını yitiren sanat güneşi Zeki Müren, Şef Ahmet Sabancı yönetimindeki Türk Müziği Topluluğu'nun söylediği şarkılarla anıldı.

Konserde, "Şimdi uzaklardasın", "Manolyam", "Sorma ne haldeyim" gibi unutulmaz şarkılara, izleyenler hep bir ağızdan eşlik etti. Yaklaşık 2 saat süren konseri izleyen yüzlerce vatandaş, konser sonunda koroyu ayakta alkışladı.

Konserde bir konuşma yapan Şef Ahmet Sabancı, Zeki Müren'in yaşamının son günlerini geçirdiği ve şuanda müze olan evinde müzik çalışması yaptıklarını belirterek, "2012 yılından bu yana müzik yapıyoruz. Zeki Müren'in evini müziksiz bırakmamak adına, onu hatırlamak, hatırlatmak, unutturmamak adına çalışıyoruz" diye konuştu.