100. Yıl Tenis Turnuvası Başladı

Bodrum’da düzenlenen Tekerlekli Sandalye 100’üncü Yıl Tenis Turnuvası, renkli görüntülerle başladı. Cumhuriyetin 100’üncü yılında Bodrum’da bu organizasyonunda yapılmasının önemine değinen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Turnuvanın Bodrum’da yapılıyor olması bizim için çok anlamlı. Herkese iyi bir turnuva diliyorum” dedi.

100. Yıl Tenis Turnuvası Başladı

Bodrum Belediyesi, Türkiye Tenis Federasyonu ve Bodrum İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün katkılarıyla Tekerlekli Sandalye 100’üncü Yıl Tenis Turnuvası düzenleniyor. Bitez Mahallesi’ndeki Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün tenis kortunda düzenlenen etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Bodrum İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Dumruk, milli sporcular ve çok sayıda sporsever katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a plaket takdim ederken, tenis raketi hediye etti. Programın açılışında gösteri maçı yapıldı. Gösteri maçında milli sporcu Ebru Sulak’la eş olan Başkan Aras, rakipleri Durmuş ve milli sporcu Zeliha Aksak’a karşı mücadele etti. Renkli görüntülere sahne olan karşılaşma izleyenler tarafından büyük beğeni topladı. Karşılaşmanın ardından Başkan Aras, Cengiz’e plaket takdim etti ve akabinde nazar boncuğu hediye etti. Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. Milli sporcuların bireysel olarak mücadele edeceği turnuva 5 gün sonunda ödül töreniyle birlikte sona erecek. 

BU TURNUVA ÇOK ANLAMLI

Turnuvanın önemine değinen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Cumhuriyetin tamda 100’üncü yılında, 100’üncü Yıl Cumhuriyet Kupası düzenleyelim dedik. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında böyle anlamlı bir turnuvanın Bodrum’da yapılıyor olması bizim için çok anlamlı. Herkese iyi bir turnuva diliyorum. 

Tenisin önemine belirten Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Özellikle Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutladığımız bu yılda geçmişinde başarılarla dolu bir millet oluşumuzu Türkiye’nin her noktasında coşkuyla kutluyoruz. Tarihinde zaferler olan bir milletin evlatları olarak da bugün tenis turnuvasıyla siz gençlerle birlikte yine aynı heyecanı 100 yıl öncesinde başarılmış zaferlerin 100 yıl sonra tekrarını kutlarken hem mutluyuz, hem heyecanlıyız hem de daha çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz” diye konuştu. 

Bodrum Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oktay Dumruk ise “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bu özel turnuvada sizleri misafir etmekten dolayı şeref duyuyoruz. Yarış süresi boyunca herkese başarılar dilerim” şeklinde konuştu. 

Milli Tenisçi Ebru Sulak “Hepimiz için sağlıklı ve başarılı bir turnuva diliyorum. Organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” dedi.