Bakanlıktan Bodrum’a Yeni Plaj

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Bodrum’a yeni bir halk plajının yapılacağı bildirildi. Plajın, 2024 turizm sezonunda faaliyete geçirilmesi planlanıyor.

Bakanlıktan Bodrum’a Yeni Plaj

Bodrum’da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilki İçmeler mevkisine yapılan halk plajı, geçen yıl Torba ve Türkbükü mahallelerine de yapılmıştı. Yalıkavak Gökçebel Mahallesi’nde, Frank Azmağı Caddesi SEBA İnşaat Taşevler Sitesi’nin önünde bulunan yaklaşık 3,5 dönüm kamu arazisinin de bakanlık tarafından halk plajı haline getirileceği öğrenildi. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 17 Ekim 2023 tarihli duyuruda “Yalıkavak Ücretsiz Halk Projesi Yapımı” ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Muğla İli, Bodrum İlçesi, Gökçebel Mahallesi 763 Ada 6 Parsel Numaralı Taşınmazda Yalıkavak Ücretsiz Halk Projesi Yapımı; Bakanlığımızca Ülkemizin farklı bölgelerinde yapımı sürdürülen “Ücretsiz Halk Plajı” Projeleri kapsamında Muğla İlinde 5.sinin hayata geçirilebilmesi amacıyla Muğla Bodrum Yalıkavak Gündoğan Göltürkbükü Turizm Merkezi sınırları içinde Muğla İli, Bodrum İlçesi, Yalıkavak/Gökçebel Mahallesinde yer alan, Hazine mülkiyetindeki 3379,94 m2 yüzölçümlü 763 ada 6 parsel numaralı taşınmazda Bakanlığımızca çalışmalara başlanılmış ve Bakanlığımız talebi doğrultusunda anılan taşınmaz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca (Milli Emlak Genel Müdürlüğü) 2 (iki) yıl süre ile Bakanlığımıza tahsis edilmiştir. Hazine mülkiyetindeki 763 ada 6 parsel numaralı taşınmazdaki işgalcilerin tahliyesinin ivedilikle sağlanması için ilgili kurum ve kuruluşlarla gerekli yazışmalar yapılmış olup, sürecin tamamlanarak arazinin Bakanlığımıza teslim edilmesini takiben gerekli düzenlemeler yapılarak Yalıkavak ve Gündoğan yerleşimlerine hizmet verecek ücretsiz halk plajının 2024 yılı turizm sezonunda hizmet vermesi amaçlanmaktadır.”