16. Açık Tavla Turnuvası Sürüyor

Bodrum’da düzenlenen 16. Açık Tavla Turnuvası, farklı ülkelerden yarışmacıların da katılımıyla 9 kategoride yapılıyor.

16. Açık Tavla Turnuvası Sürüyor

Dünya Tavla Federasyonu sistematiğine dayalı olarak Delfi Otel’de gerçekleştirilen turnuvaya Çin, İran, İspanya, Almanya, Güney Afrika, Lübnan gibi ülkelerden yarışmacıların da olduğu toplam 132 kişi katılıyor. 16–18 Eylül tarihleri arasında 9 kategoride düzenlenen turnuva, çekişmeli karşılaşmalara sahne oluyor. 

Çin’in Makao bölgesinden yarışmaya katılan Apolo İp, ilk defa geldiği Bodrum’u çok sevdiğini ifade ederek şöyle dedi:

“Turnuva çok dostça geçiyor. Herkes güler yüzlü. Ben birçok turnuvaya katıldım. Daha öncekiler çok gergin ve ciddi geçiyordu. Buradaki çok güzel geçiyor. Sanki tatilde gibisiniz. Herkes birbiriyle arkadaş. Sanki büyük bir aile gibi. Bodrum’u da çok sevdim. Güzel plajlar, yemekler, restoranlar, partiler var. Ayrıca sakinlik isteyenler için de sakin yerler var. Dağlar, ormanlar gibi. Çok güzel bir yer. Türkiye’ye daha önce gelmiştim ama Bodrum’a ilk defa geldim.”

Turnuva Direktörü Arda Fındıkoğlu, her yıl Bodrum’da bir turnuva düzenlemeye çalıştıklarını ifade ederek “Pandemi döneminde bir sene ara vermiştik. Geçen yıl geri dönmüştük. Bu yıl adedimizi daha da arttırarak etkinliğimizi yapıyoruz. 9 ayrı kategori var. Dünya’nın çeşitli noktalarından gelen misafirlerimiz de var. Bodrum’un cazibesinin bunda etkisi var. Aynı zamanda bir tatil amacıyla burada bulunuyorlar.” dedi. 

3 gün sürecek ve toplamda 55 bin TL değerinde ödüllerin verileceği turnuva, Pazar akşamı düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.