2 Taşınmaz Tahsis Edilecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum’un Gündoğan ve Göl mahallelerindeki hazine ve orman arazilerini turizm tesisi yapmak üzere tahsis edecek.

2 Taşınmaz Tahsis Edilecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi ile turizm alan ve merkezleri içinde yer alan 9 otel arazisi ile 7 tane günübirlik tesis arazisini tahsise çıkardı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 6’sı Antalya, 4’ü İzmir, 2’si Muğla, 2’si Ordu, birer tane de Kırşehir ve Trabzon’da yer alan, otel ve günübirlik turizm tesis yapımına uygun taşınmazı tahsise çıkardı. Yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edileceği açıklanan taşınmazların özellikleri ve tahsis şartnameleri, 15 Ağustos 2023 tarihinden itibaren www.ktb.gov.tr internet adresinden duyurulacak.

BODRUM’DA 2 ARAZİ VAR

Bodrum’un Gündoğan Mahallesi’nde Kızılburun mevkisindeki 80 dönümlük hazine arazisi, 500 yatak kapasiteli 5 yıldızlı otel yapmak üzere tahsis edilecek. Gölköy Mahallesi Demir mevkisinde Mesa ve Loft projeleri arasında, 5300 metrekare büyüklüğündeki arazi de butik otel yapmak için tahsis edilecek.