25 Günde Bitecekti, 45 Gün Geçti!

Bodrum’da 25 gün içerisinde tamamlanacağı açıklanarak başlayan kaldırım ve yol çalışmasının, aradan bir buçuk ay geçmesine rağmen henüz tamamlanamaması, vatandaşların tepkisine neden oluyor. Toz toprak içerisinde kalan bölge sakinleri, yetkililere çalışmaların hızlandırılması çağrısı yaptı.

25 Günde Bitecekti, 45 Gün Geçti!

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nce Umurca Mahallesi Dr. Mümtaz Ataman Caddesi’nde 4 Ekim günü başlatılan yol çalışmasının 25 gün içerisinde tamamlanması planlanıyordu. Taahhüt edilen tarih üzerinden yaklaşık bir buçuk ay geçmesine rağmen, henüz asfaltlama ve kaldırım çalışmasına başlanamadı. 

Toz toprak içerisinde kalan vatandaşlar yaşadıkları duruma tepkili. Bölgede işlemlerin özensiz ve dikkatsiz şekilde yapıldığını anlatan mahalleli, zaman zaman internet ve enerji kesintileri de yaşadıklarını söylüyorlar. 

Bölge sakinlerinden Kaptan Gökhan Sır, tepkisini “Ne motorumuz kaldı altımızda, ne evimiz kaldı pislenmedik. Ne marketlere gidebiliyoruz, ne yürüyebiliyoruz. Artık sesimizi duysunlar. Bir yağmur yağdı dizlerimize kadar çamur içinde kaldık.” sözleriyle fdile getirdi.

Feyzullah Şahin isimli başka bir bölge sakini ise “Koronadan ölmedik ama herhalde tozdan öleceğiz. Son bir haftadır artık nefes alamıyoruz. Ben sigara kullanmıyorum ama toz dolayısıyla ciddi anlamda sağlık sorunları yaşıyorum. Sadece ben değil, buradaki herkes yaşıyor. Burada bir akıl tutulması yaşanıyor. Biz, hizmetin yapılmasına karşı değiliz ama hizmetin bu şekilde yapılmasına karşıyız. Ciddiyetsiz, kimin ne yaptığı belirsiz bir ortamdayız.” şeklinde konuştu. 

Cadde üzerinde market işleten Mehmet Gençer de caddede elektrik ve su hattı döşemesi ile birlikte 8 aydan bu yana çalışma yapıldığını ifade ederek şu sözlere yer verdi:

“Yaklaşık 8 aydır önce MUSKİ, ardından AYDEM’in çalışmaları nedeniyle caddemiz perişan halde. 3 Ekim’de belediye tarafından hepimize bilgilendirme yazısı geldi. O zamandan bugüne bin 400 metrelik yolun asfaltlaması hala yapılabilmiş değil. Mahalle muhtarları ile yaptığımız konuşmada onların da bizden farklı bir bilgiye sahip olmadıklarını öğrendik. Ben Kumbahçe ve Umurca halkı adına soruyorum, bu rezalet ne zaman bitecek? Artık insanlar ne kapı pencere açabiliyor, ne soluk alabiliyor. En kısa sürede mağduriyetimizin bitirilmesini istiyoruz.”