27. BODRUM CUP YELKEN YARIŞLARI SONA ERDİ

"27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları, düzenlenen ödül töreniyle sona...

27. BODRUM CUP YELKEN YARIŞLARI SONA ERDİ
"27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları, düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

120 yat ve 2 bin denizcinin katıldığı yarışlarda bu yıl olumsuz hava koşulları etkili oldu. Rüzgar hızının şiddetli olması nedeniyle yarışmacılar zaman zaman zor anlar yaşadı. 5 etapta planlanan yarışların ilk 3 gününde Bodrum-Gümüşlük, Gümüşlük-Leros ve Leros-Leros etabı gerçekleştirildi. Leros-Yalıkavak etabı ise olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamazken, tekneler son gün Yalıkavak-Bodrum etaplarıyla yarışı tamamladı.

Son gün düzenlenen yarışın ardından, İçmeler mevkisinde faaliyet gösteren bir tersanenin hangarında kurulan alanda ödül töreni yapıldı. Törende konuşan Bodrum Cup Uluslararası Yelken Yarışları Komite Başkanı Süleyman Uysal, yarışlara olan ilginin her geçen yıl daha da arttığını, katılımcıların yarış boyunca keyifli zaman geçirdiklerini ifade etti.

Uysal, yarışların Bodrum ve Yunanistan arasında yapıldığını hatırlatarak, "Bizi Yunanistan'da çok güzel karşıladılar. Hava çok sertti ancak yarışmacılarımız durmadılar. Biz de devraldığımız bu organizasyonu uluslararası anlamda ileriye taşıyacağımızı düşünüyoruz" dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da, yarışların çok güzel atmosferde yapıldığını anlattı. Kocadon, "Yarışlara ben de katıldım. Birlik ve beraberlik içinde güzel bir yarış tamamladık. Komşu ülkemiz Yunanistan'a da konuk olduk. Birlik ve beraberlik yaşadık. Güzel Bodrum guletleriyle okyanuslarda yarışalım istiyorum" diye konuştu.

4 gün süren "27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışlarında genel klasmanda birinciliği Alondra teknesi kazandı. Gecede ayrıca dereceye giren diğer yarışmacılara da ödülleri verildi. Ödül gecesi çeşitli grupların sahne aldığı konserlerle devam etti.