3. GRUP İNGİLİZLER BODRUM'DA

Bodrum Belediyesi ile Tav Havalimanları Holding’in ortaklaşa yürüttüğü hummalı çalışmalar...

3. GRUP İNGİLİZLER BODRUM'DA
Bodrum Belediyesi ile Tav Havalimanları Holding’in ortaklaşa yürüttüğü hummalı çalışmalar kapsamında son bir ay içinde İngiltere’den 60’a yakın turizmci ve gazeteci Bodrum’a geldi.

Fransızlarla başlayan ve İngilizler ile devam eden tanıtım çalışmalarında Bodrum’a gelen üçüncü gruptaki Jet2holidays Travel, 3DTravel, Thomas Cook, Frasers Travel, Airport Travel, A 2 B Travel gibi önemli turizm seyahat acentelerinden yetkililer Bodrum'da incelemelerde bulunmaya başladı. Bodrum Holiday Resort’ta konaklayan misafirlere ilk olarak Bodrum Antik Tiyatro gezdirildi. İngiliz grup hemen ardından antik Myndos kapısını, Gümbet tepelerindeki meşhur Bodrum manzarasının da izlendiği tarihi yel değirmenlerini ve Bodrum Kalesi Sualtı Arkeoloji Müzesini gezerek bol bol fotoğraf ve görüntü aldı.

Kültür gezisi sonrası misafirler öğle saatlerinde Bodrum Belediyesi Trafo Bodrum Cafe’de, Bodrum Belediyesinin düzenlediği toplantıya katıldı. Toplantıda Bodrum’un tarihi ve kültürel özelliklerinin yansıtıldığı tanıtım filmi ile çeşitli Bodrum yarımadası manzaralarından oluşan görsellerin slaytla sunumu yapıldı.

Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt, sunum sonrası yaptığı konuşmada, “1980’li ve 1990’lı yıllarda ilk olarak grup turizmini Bodrum’da İngilizler başlatmıştır. Her zaman kendilerini en iyi şekilde ağırlamak için bekliyoruz” dedi.

Bodrum Cup Uluslararası Yelkenli Ahşap Yat Yarışları hakkında bilgi almak isteyen İngiliz Jet2holidays Travel adlı seyahat acentesinin yetkilisi Anne Marie Jones’un sorusunu da yanıtlayan Özyurt, “Ekim ayının 3. haftası gerçekleşiyor ve bu yarış uluslararası bir organizasyondur. Dünyada ahşap yat yarışı olarak başka bir benzeri de yoktur.” açıklamasını yaptı.

İngiliz grup toplantı sonrası Trafo Bodrum Cafe’de öğle yemeğini yedi. Otantik Bodrum çarşısında ve Neyzen Tevfik Caddesi boyunca turlayıp alışveriş yaparak geçirdikleri serbest zamanlarının ardından ise yeniden bir arada Ortakent Mahallesi’ndeki Bodrum Golf Club tesislerine geçti. Tesisi inceleyen İngilizler, Bodrum’da düzenlenen golf faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Bodrum Belediyesi ve TAV Havalimanları işbirliğiyle 30 Mart – 15 Haziran 2016 tarihleri arasında 12 ülkeden yaklaşık 700 turizm seyahat gazetecisi, tur operatörü, medya yetkilisi, sosyal medya fenomeni ve internet bloggerlarının davet edildiği Bodrum tanıtım çalışmalarının İngiltere ayağına; Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu, Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) ve Bodrum Otelciler Derneği (BODER) de destek veriyor.