GÖDEKMERDAN'DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan "Anneler Günü" dolayısıyla bir kutlama mesajı...

GÖDEKMERDAN'DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI
Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan "Anneler Günü" dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında, dünyanın en zor ve ulvi görevlerinden birini üstlenen, şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin en güzel örneği olan annelerin dünyadaki en yüce varlıklar olduğunu ifade eden Kaymakam Gödekmerdan şunları söyledi:

"Bilindiği üzere mayıs ayının ikinci pazar günü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Anneler Günü olarak kutlanmaktadır. İnsan; sevgiye, ahlaka, erdeme, iyiliğe dair hasletlerinin temelini anneden alır. Anne sadece insanı dünyaya getiren bir varlık değil aynı zamanda insanın doğduğu andan itibaren hem koruyucusu, hem bakıcısı, hem de öğretmenidir. Çocuklarını iyi yetiştiren annelerin içinde yaşadığı toplum ahlak ve medeniyet açısından da kalkınır. Merhametin ve sevginin tükenmez kaynağı olan annelerimiz bıkmadan, usanmadan her anlamda sağlıklı nesillerin yetişmesi için çalışırlar.

Annelerimiz; bizleri dünyaya getiren ve en iyi biçimde yetişmemizi sağlayan, sabrın, fedakarlığın, hoşgörünün ve sevginin kaynağıdırlar. Dünyada anne sevgisinin yerine konulabilecek başka bir değer yoktur. Hayattaki en değerli varlıklarımız olan annelerimizi yalnız anneler gününde değil, hayat boyunca sevgi ile kucaklamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta bu ülkenin varlığı ve birliği için canını seve seve feda eden şehitlerimizin aziz anneleri olmak üzere fedakârlık ve sabır timsali, karşılıksız sevginin sembolü olan tüm annelerimizin Anneler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum."