8. Kez Başkan Seçildi...

Bodrum Muhtarlar Derneği, olağanüstü seçimli genel kurul yaptı. Ahmet Cemil Gündüz, yeniden başkan seçildi.

8. Kez Başkan Seçildi...

31 Mart 2024 günü yapılan mahalli idareler seçimlerinde Bodrum’daki 56 mahalle muhtarından 17’si değişince, Bodrum Muhtarlar Derneği olağanüstü seçimli genel kurula gitti. Bodrum Ticaret Odası’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan genel kurulda denetim kurulu, yönetim kurulu, disiplin kurulu ve yönetim kurulunun yeni üyeleri seçildi. 

Seçime tek liste ile giren Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz, yeniden başkan seçildi. Basın mensuplarına açıklama yapan Gündüz, şunları dile getirdi;

“31 Mart seçimlerinde 9 tane muhtarımız aday değildi, 8 muhtarımız da seçimi kaybetti. Toplamda 17 muhtarımız yenilendi. Bu durumda hem yönetim, hem de başkanın meşruluğu sorgulanabilir duruma geldi. Demokratik davranmak için 4’üncü kez olağanüstü genel kurulumuzu yapıyoruz. Ben 2010’dan beri başkanım. Geçen yıl 7’nci kez başkan olmuştum. Bu genel kurulla 8’inci kez seçiliyorum. Gelecek yıl Nisan ayında da olağan genel kurulumuz var.”

Gündüz, genel kurulda bazı tüzük değişiklikleri yaparak eksikliklerini giderdiklerini de sözlerine ekledi. 

Yapılan seçim sonucunda federasyon üyeliği için Dağbelen Muhtarı Volkan Kara, Turgutreis Muhtarı Hasan Satılmış, Bahçeyaka Muhtarı Yücel Uyar ve Başkan Ahmet Cemil Gündüz seçildi.

Denetim kurulu üyeleri Eskiçeşme Muhtarı Gözde Sinop, Umurça Muhtarı Zeynep Finikelioğlu ve Kumbahçe Muhtarı Zehra Bilgin olurken Disiplin Kurulu üyeleri Çarşı Muhtarı Zerrin Muğlalı, Bahçeyaka Muhtarı Yücel Uyar ve Gümbet Muhtarı Ali Haydar Mansuroğlu oldu. 

Yönetim Kurulu üyeleri ise şu şekilde oluştu;

Cevat Şakir Muhtarı Göksel Çamlı, Bitez Muhtarı Seda Özgüçlü, Geriş Muhtarı Hayrullah Kayacan ve Karaova Muhtarı Muhammet Karademir.