HALK OYUNLARI YARIŞMASINDA GURUR TABLOSU

Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından düzenlenen, Ege Bölgesi Kulüpler arası...

HALK OYUNLARI YARIŞMASINDA GURUR TABLOSU
Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından düzenlenen, Ege Bölgesi Kulüpler arası Zeybek oyunları yarışmasında Muğla'yı temsil eden Bodrum ekipleri büyük başarı göstererek birincilikle döndüler.

Geçtiğimiz günlerde Burdur'da düzenlenen yarışmada 6 ilin birincileri kıyasıya mücadele etti. Muğla'yı temsilen yarışmaya katılmaya hak kazanan, miniklerde Bodrum Akademi Karya Çiçekleri Gençlik ve Spor Kulübü yıldızlar kategorisinde ise Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü halk oyunları takımları bütün rakiplerini geride bırakarak birinci oldular.

Yarışmadan Minikler ve Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli dalda Bölge birincisi olarak Bodrum'a dönen ekipler otogarda davul zurna ile karşılandılar.

Aldıkları başarı ile Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan ekipleri çalıştıran eğitmenler Akın Rüştü Fetvacı, Çiğdem Özcan, Mehmet Özcan, Özge Bedel, Zehra Özhan ve Şeyda Şevk şimdi işlerinin daha zor olduğunu, daha fazla çalışarak finallerde Bodrum'u en iyi şekilde temsil edeceklerini söylediler.

Bodrum Akademi Karya Çiçekleri Gençlik ve Spor Kulübü, Haziran ayında Akşehir'de düzenlenecek olan Türkiye Minikler şampiyonasında Muğla'yı etmeye hazırlanırken, Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları takımı ise Ağustos ayında Tekirdağ'da yapılması planlanan Yıldızlar Şampiyonasında ter dökecek.