PAMUK ELLER YÜNLERE...

Bodrum Belediyesi Kadın Danışma ve Eğitim Merkezi’nin (KADEM) hazırlamış olduğu...

PAMUK ELLER YÜNLERE...
Bodrum Belediyesi Kadın Danışma ve Eğitim Merkezi’nin (KADEM) hazırlamış olduğu "Pamuk Eller Yünlere" projesi hayata geçirilmeye başlandı.

Proje için kurulan sekiz kişilik ekiple engelliler için yün motiflerden diz battaniyeleri oluşturuluyor. Oluşturulan battaniyeler ise Bodrum Belediyesi tarafından engellilere verilen tekerlekli sandalyelerin içine konularak vatandaşlara teslim edilecek. Gönüllü vatandaşların yardımları ve destekleriyle yaklaşık bir ay önce başlayan projeye şimdiye kadar ülke genelinden yaklaşık 80 vatandaştan 2 bin 500 motif geldi. Sekiz kişilik KADEM ekibi bu motifleri birleştirerek battaniyeleri oluşturuyor. 

Şuana kadar 40 battaniyeyi tamamladıklarını ifade eden KADEM eğitmenlerinden Hilal Karakaş, "Yaklaşık bir ay önce başlatmış olduğumuz bu projeyi kapsamlı olarak hazırladık. Tığ örgü bilmeyen şiş örgü yaptı; hiç örgü bilmeyen ise yün bağışı yapıyor. ‘Vaktim var ama yünüm yok’ diyene ise bağışlanan yünleri gönderiyoruz. Onlar da motifleri oluşturuyor. Bu nedenle bu proje hem kapsamlı hem de uzun vadede devam edecek. Mumcular, Yakaköy, Turgutreis gibi birçok mahallemizden destek gören projemize şehir dışından da destekler var. Amacımız renkli motiflerle birlikte engelli vatandaşlarımızın önce yüreklerini sonra dizlerini ısıtmak ve onlara küçük bir hediye sunmak" dedi.

Desteklerin önemli olduğunu belirten Karakaş, "Herkesin bu duyarlı projeye bir şekilde destek vermesini bekliyoruz. Çünkü amacımız engelli vatandaşlarımıza renkli küçük hediyeler vererek onların hayatını mutlu kılmak, renkli kılmak. Uzun bir süre devam edecek olan projeyi ileride de yaşlı vatandaşlarımıza omuz şalı olarak yapmayı ve ulaştırmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Destekte bulunmak isteyen vatandaşlar, Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ulaşarak bilgi alabilir.