3 Noktada Onarım Tamamlandı

Bodrum Yarımadası'nın su ihtiyacını karşılayan Geyik Barajı’ndan gelen su ana isale hattının Yeniköy Termik Santrali sorumluluğunda olan bölümdeki arızalar, YK Enerji tarafından aynı gün giderilerek su akışı yeniden sağlandı…

3 Noktada Onarım Tamamlandı

Geyik Barajı’ndan Yeniköy Termik Santrali’ne ve Bodrum ilçesinin bir bölümüne içme ve kullanma suyu sağlayan isale hattının Yeniköy Termik Santrali sorumluluğunda olan bölümündeki bakım ve onarım çalışmaları, Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (YK Enerji) ekipleri tarafından kısa sürede tamamlandı. 

Milas'ta, 1988 yılında Yeniköy Termik Santrali’ne kullanma suyu temini amacıyla hizmete alınan ve santralin yanı sıra Bodrum yarımadası için de içme suyu sağlayan Geyik Barajı’nın su isale hattında arıza yaşanmıştı. Arızanın saptanmasının hemen ardından 26 Nisan Çarşamba günü sabah saatlerinde, hattın Yeniköy Termik Santrali sorumluluğunda olan kısmında YK Enerji ekipleri tarafından arıza giderme çalışmaları başlatıldı. Çamköy ve Karacahisar sınırlarında üç noktada meydana gelen arızaların giderilmesi için YK Enerji ekipleri hızla organize oldu. Onarım işlemleri için gerekli ekip ve ekipmanın kısa sürede temin edilmesiyle başlayan çalışmalar, aynı gün saat 22:00’de tamamlanarak isale hattı yeniden kullanıma açılabilir duruma getirildi ve sorunun çözüldüğü DSİ’ye bildirildi.

Hattın Bodrum Yarımadasına giden ve Yeniköy Termik Santrali sorumluluğu dışındaki kısmındaki bakım ve onarım çalışmalarının da ilgili taraflarca tamamlanacağı belirtildi. 

Konuyla ilgili dün bir açıklama yayımlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi, arızalar nedeniyle Bodrum'un 15 mahallesinde 30 saat kadar su kesintileri olabileceğini açıklamıştı.