3 Sporcumuz Milli Takım'a Seçildi

Elde ettiği başarılarla bizleri gururlandıran Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi'nden 3 sporcumuz, Optimist Milli Takımına seçildi.

3 Sporcumuz Milli Takım'a Seçildi

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi, geçen hafta Ayvalık'ta düzenlenen TYF Yelken Ligi 2. Ayak Yarışları'na 17 sporcu ile katılarak farklı kategorilerde dereceler elde etti.

Milli takım seçme kriterlerinden biri olan yarışlara katılan sporcularımızdan Sadrihan Suer, Tayfun Türk ve Atlas Fişek milli takıma seçildi. Sadrihan Suer 15-25 Haziran'da İspanya'da yapılacak Dünya Şampiyonası'na katılacak 5 kişilik milli takımda, Tayfun Türk ve Atlas Fişek ise 15-22 Temmuz'da Yunanistan'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda yelken açacak 7 kişilik milli takımda yer alacak.

Bodrumspor'dan yapılan açıklamada "Sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyor başarılar diliyoruz. Bodrum Belediyemiz ve sporcularımızın aileleri başta olmak üzere destek verenlere de teşekkür ediyoruz. Yine ilçemizden Optimist Milli Takıma seçilen Era Bodrum Yelken Kulübü sporcusu Derin Değişen ve Yalıkavak Yelken Kulübü sporcusu Derin Bartan ile ülkemiz adına şampiyonalar mücadele edecek diğer sporcularımız da başarılar diliyoruz." denildi.