4. PEDESA FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ

Konacık’ta geleneksel hale gelen ve yaklaşık dört aydır devam eden 4.Pedasa...

4. PEDESA FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ
Konacık’ta geleneksel hale gelen ve yaklaşık dört aydır devam eden 4.Pedasa Futbol Turnuvası, Konacık Halı Sahası’nda Çelkur – Tiridi 3G futbol takımları arasında oynanan final maçı ile son buldu. Şampiyonlara kupa verilirken ayrıca en centilmen takımada centilmenlik kupası verildi.

Konacık Beldesi’nde gerçekleştirilen 4. Pedasa Futbol Turnuvası, geçtiğimiz kasım ayında 18 takımla, Konacık Belediyesi Halı Sahası’nda başlamıştı. Düzenlenen 4. Pedasa Futbol Turnuvası’nda oynanan maçların ardından Çelkur futbol takımı birinci olurken, Tiridi 3G futbol takımı ikinci ve Kuzey İnşaat futbol takımı ise üçüncü oldu.

Turnuvada dereceye giren ilk üç takıma Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ve Konacık Belediyesi Meclis Üyeleri tarafından galibiyet kupaları verilerek, madalyaları takıldı.

Pedasa Futbol Turnuvası içerisinde Bodrum’da bir ilk yaşandı ve en centilmen futbol takımı seçilen Başkent Sitesi takımına “Centilmenlik Kupası” verildi.

Turnuvaya katılan takımlara teşekkür eden Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun Turnuvanın geleneksel olduğunu belirterek şöyle konuştu.

” Düzenlemiş olduğumuz Pedasa Futbol Turnuvası’nda dördüncü yılımız. Her kış sezonunda amatör dalda böyle bir futbol turnuvası düzenliyoruz. Değişik meslek gruplarından arkadaşlarımız da futbola zaman ayırıyorlar ve bizde akşamları halı sahamızı futbol oynayabilmeleri için tahsis ediyoruz. Turnuvaya katılarak centilmence mücadele eden takımlarımız, Konacık’a yakışan bir turnuva olmasını sağladılar ve Konacık’a kış ayında ayrı bir renk getirdiler. Gelecek her yıl kış sezonunda beldemize bir canlılık, hareket getirmesi anlamında biz bu turnuvaları düzenlemeye devam edeceğiz.”