MİLAS'TA DEVE GÜREŞLERİ FESTİVALİ

Milas'ta amatör küme takımlarından Yeni Milasspor yararına deve güreşi şenliği düzenlendi....

MİLAS'TA DEVE GÜREŞLERİ FESTİVALİ
Milas'ta amatör küme takımlarından Yeni Milasspor yararına deve güreşi şenliği düzenlendi.

Yeni Milasspor Kulübü'nce düzenlenen şenliğe, İzmir, Aydın ve Muğla bölgesinden yaklaşık 160'a yakın deve getirildi.

Milas'ta acil durum toplanma alanında yapılan güreşleri yaklaşık 10 bin kişi izledi. Güreşler esnasında zaman zaman deve sahipleri arasında gergin dakikalar yaşandı, güreşin dozunu arttıran develer seyircilerin arasına girerek heyecanlı dakikaların yaşanmasına neden oldu.


Yeni Milasspor Kulübü Başkanı Halil İbrahim Gülen, güreşlerden elde edilecek gelirin kulübe aktarılacağını belirterek, “Güreşlere İzmir, Aydın ve Muğla bölgesinden 150 deve katıldı. Amacımız bir geleneği yaşatmanın yanında spora da destek vermek. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, şenlik hakkında şunları söyledi. "Milas'ta geleneksel hale getirdiğimiz deve güreşlerini Milasspor yararına yapıyoruz. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden güreşleri 160'a yakın deve geldi. Sabahtan bu yana güzel güreşler yapılıyor. Ayrıca halkın ilgisi de oldukça yoğun deve güreşleri bizim önemli bir geleneğimiz bu geleneği yaşatmak için elimizden geleni yapacağız."

Öte yandan, Milas Belediye Başkanlığı ve Milas Kaymakamlığı Kupasını kazanan develere ödüllerini Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Milas Kaymakamı Bahattin Atçı verdi. Güreşlerde bir deve sahibi devesinin adını Bahattin Atçı koyarak Kaymakam adına güreştirdi.