4 Üniversiteliden Heykel Sergisi...

Bodrum’da 4 üniversite öğrencisinin eserlerinden oluşan heykel sergisi, ziyaretçilerini ağırlıyor.

4 Üniversiteliden Heykel Sergisi...

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden 4 öğrenci, Konacık Mahallesi Kanuni Sultan Süleyman Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Hey Joe isimli mekanda sergi açtı. 

Sercan İnam, Oğulcan Muçuoğlu, Barış Can Kula ve Ethem Can Yarbuğ’un 12 adet eserinden oluşan “Histeri” adlı sergi, ziyaretçilerini ağırlıyor. 

Sergiye “Muamma” ve “Av” isimli 2 eseri ile katılan Ethem Can Yarbuğ, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Çalışmalarında genellikle kavramsal olarak bir şeyler anlatmaya çalışıyorum. Muamma adlı eserinde bir kapının deliğinden girmeye çalışan kurtçuklarla evin içi ve dışındaki güvenlik kısmını anlatmaya çalıştım. Bu iğrendiğimiz böcekler ya da kurtçuklar yararlı da olabiliyor. Dolayısıyla içeride mi, dışarıda mı, neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bilemediğimiz için böyle bir yol izledim. Av eserimde bir tabağa av isimli eser sundum.”

Sergiye kalp heykelleri ile katılan Barış Can Kula da çalışmaları ile ilgili şu bilgileri aktardı:

“Bu eserleri bitirmem yaklaşık 4 ay sürdü. Genelde kalp üzerine çalışıyorum. İkili ilişkiler, onların getirdikleri, hissettiklerim. Benim sıkıntım kalp ve kalbe yüklediğimiz fazla değerdi. Sergiye 4 eserimle katıldım, 4’ü de kalp. Duygusal sorunları, duygusal bağımlıları aktarmaya çalıştım.”

Sergi, 3 Nisan tarihine kadar açık kalacak.