48 Gol Atıp, Hiç Gol Yemediler!

14 maçta rakiplerine 48 gol atıp hiç gol yemeyen Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü U12 takımı, ligin bitimine 2 hafta kala şampiyonluğu garantiledi. 

48 Gol Atıp, Hiç Gol Yemediler!

2019-2020 Futbol sezonunda U12 Ligi A grubunda Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü U12 takımı, ligin bitimine 2 hafta kala şampiyonluğunu garantiledi. 14 maçta hiç gol yemeyip rakip ağlara toplamda 48 gol gönderen takımın sıra dışı grafiği dikkat çekiyor. 

Geçtiğimiz sezon U11 liginde namağlup şekilde Bodrum ilçe ve Muğla il şampiyonu olan Ortakentli sporcular, bu sene de ilçemizi il finallerinde temsil edecek. Altınordu Bodrum Futbol Okulları’nın pilot takımı olan kulübün sporcuları, 30 Ağustos tarihinde Kuşadası’nda düzenlenen Altınordu Cumhuriyet Kupasında da 17 maçta gol yemeyerek turnuva şampiyonu olmuşlardı.

Altınordu Bodrum Futbol Okulları sorumlusu ve Ortakentspor başkanı Kanat Özsert, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonda grubumuzda şampiyon olduk. İlk hedefimiz kalan 2 maçı da kazanıp şampiyonluğumuzun namağlup niteliğini korumak. Belki de gol yemeden namağlup bitirmek. Daha sonra tekrar geçen sezon olduğu gibi Ortakentspor’u il şampiyonu yapmak. Hatta namağlup ünvanımızı il şampiyonluğunda da korumak güzel olacaktır. Bana sorarsanız başarımızın sırrı sevgi, emek ve mutluluktan geçiyor. Çocuklarımızı, sporcularımızı çok seviyoruz, çok çalışıyoruz ve en önemlisi çok mutluyuz bu da bizi başarıya götürüyor. İyi bireyler, iyi vatandaşlar ve iyi futbolcular yetiştirmeye devam edeceğiz. Teknik ekibimiz Muharrem Dilbil, Güray Ceylan ve Ferhat Özcan’a emekleri için çok teşekkür ederim. Başarı ekip işidir” dedi.