600 Kolluk Kuvveti Görev Alacak

Bodrum’a son 24 saat içerisinde 10 bin araç giriş yaptı. Yeni yıla saatler kala jandarma ve polis ekipleri denetimlerini artırırken, yılbaşında Bodrum’da yaklaşık 600 kolluk görevlisi sahada görev yapacak.

600 Kolluk Kuvveti Görev Alacak

Bodrum’da yılbaşına sayılı saatler kala kentte denetimler sıklaştırıldı. Bu kapsamda, polis ve jandarma ekipleri tarafından hem Güvercinlik hem de Torba Uygulama Noktasında denetimler gerçekleştirildi. Denetimlere Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum İlçe jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Kurgan, İlçe Emniyet Müdürü Oktay Boydak, İlçe Sahil Güvenlik Komutanı Binbaşı Raşit Gödelek katıldı. Denetimlerde bomba arama köpeği tarafından araçlara yönelik inceleme yapıldı. Ekiplerce sürücülere trafik sorgusu yapılırken asayiş yönünden de sorgulamalar yapıldı. Kaymakam Çit, tatil için Bodrum’a gelen vatandaşların yeni yılını kutladı.

EKİPLER YILBAŞI GECESİ SAHADA OLACAK

Yapılan çalışmalar hakkında konuşan Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, “Bodrum Torba Uygulamasında jandarma ve polis ekiplerimizin denetimlerine katıldık. Bodrum’da yılbaşının iyi geçmesi için jandarmamız, polisimiz, sahil güvenliğimiz ve belediyemiz tedbirlerini aldı. 28 araçlı ekip, 33 asayiş timi ile 1 bomba 2’de uyuşturucu arama köpeği olmak üzere 162 jandarma personelimiz ile 51 emniyet ekibi, 30 araçla, 1 bomba arama köpeği olmak üzere 251 polis personelimiz görev yapacak. Sahil güvenlikte ise 9 sahil güvenlik botu ve 79 personelle yılbaşında görev yapacak. Ayrıca 94 zabıta personeli de görev yapacak. Birlik ve beraberlik içerisinde insanlarımızın yılbaşını geçirmesini diliyorum. Terörü lanetliyoruz, kahraman Mehmetçiklerimize Allah rahmet eylesin diyoruz” dedi.