Atatürk ve İstiklal Marşımız Tartışılamaz

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçında Suudi yetkililerin Atatürk pankartı ve tişörtünü izin vermemesine Bodrum’dan sert tepki gösterildi.

Atatürk ve İstiklal Marşımız Tartışılamaz

Süper Lig şampiyonu Galatasaray ile Türkiye Kupası'nda zafere ulaşan Fenerbahçe'nin dün akşam Suudi Arabistan'da Süper Kupa için karşı karşıya gelmesi planlanıyordu.

Ancak Suudi yetkililerin, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Atatürk tişörtü ve pankartı talebine olumsuz yanıt vermesinin ardından iki takım da sahaya çıkmadı.

Yaşananlara Bodrum’dan da tepki gösterildi. Akşam saatlerinde CHP'nin çağrısıyla çok sayıda vatandaş meydanda toplandı. Fenerbahçe ve Galatasaray formaları, atkıları ve Türk Bayrakları ile alana gelen vatandaşlar, dev bir Tütişört Bayrağı ve Atatürk posteri açtılar. Bodrumspor taraftar grubu Asi Tayfa ile Beşiktaş taraftar grubu Çarşı da alanda yer aldı.

"Atatürk ve İstiklal Marşımız Tartışılamaz" yazılı pankart açıp "Mustafa Kemal Atatürk’ün Askerleriyiz" sloganları atan vatandaşlar, marşlar söyledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bir açıklama yapan CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın, "İki büyük Kulübümüz Galatasaray ve Fenerbahçe yönetimleri milli değerlere sahip çıkma konusunda takdire şayan bir duruş sergileyerek Türkiye'nin onurunu korumuştur. Atatürk'ün izinden giderek milli birlik ve beraberliğimizi temsil ettiler." dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Alkım Denizaslanı da her iki takımı verdiği kararlardan dolayı tebrik etti. Denizaslanı, olayın sorumlularını istifaya davet etti.